aktualizacja 

"Wybijali szyby i niszczyli dom". Jaki pisze o akcji w domu Ziobry

255

Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki poinformował o akcji służb w domu Zbigniew Ziobry. "Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z. Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem" - twierdzi. Jest już stanowisko Prokuratury Krajowej.

"Wybijali szyby i niszczyli dom". Jaki pisze o akcji w domu Ziobry
Zbigniew Ziobro (Getty Images, SOPA Images)

Spore poruszenie w sieci wywołał wtorkowy wpis Patryka Jakiego. Przedstawiciel Solidarnej Polski przekazał, że "dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z.Ziobro".

Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem. Jego nieobecność była łatwa do ustalenia. Nie było nawet próby kontaktu - przecież umożliwiłby wejście, a telefon jest znany. To było jednak celowe. Gangsterskie działanie - dodał we fragmencie obszernego wpisu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Brawura 18-latka za kierownicą bmw. Moment potrącenia rowerzysty

Następnie wyjaśnił, że "w sprawie ma chodzić o FS (Fundusz SprawiedliwoścI - dop. red.) i dotacje dla ośrodka Archipelag". W reakcji na wpis Jakiego Onet kontaktował się z Prokuraturą Krajową. Nieoficjalnie potwierdzono informacje przekazane przez europosła Solidarnej Polski.

Sposób, w jaki dziś włamują się do domu Z.Ziobry, i to co robią, to czyste gangsterstwo. Będziemy żądali specjalnego posiedzenia Komisji Sprawiedliwości w tej sprawie - przekazał Jaki.

Poinformował jednocześnie, że służby miały wejść również do domów Michała Wosia, Marcina Romanowskiego i Dariusza Mateckiego.

Wirtualna Polska skontaktowała się w tej sprawie z rzecznikiem Prokuratury Krajowej, który przekazał, że "ustala", co dokładnie się wydarzyło. Zapytania skierowaliśmy także do Centralnego Biura Antykorupcyjnego - informuje WP.

Prokuratura Krajowa wydała krótki komunikat w tej sprawie. Stanowisko opublikowano na platformie X.

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS - napisano.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czym jest Fundusz Sprawiedliwości?

Fundusz Sprawiedliwości powstał w 2012 roku. Zasadniczo miał na celu pomoc ofiarom przestępstw i zresocjalizowanym więźniom

Jednak za czasów Zbigniewa Ziobry w resorcie sprawiedliwości lista zadań, które mogą być finansowane ze środków funduszu, znacznie się rozrosła. Opłacano m.in. sprzęty kuchenne dla kół gospodyń wiejskich, czy pojazdy dla straży pożarnej. Bardzo często środki trafiały do instytucji w okręgach, gdzie startowali w wyborach politycy Suwerennej Polski - tłumaczy Wirtualna Polska.

Cały wpis Patryka Jakiego:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić