Kosma Szczepaniak| 

Wybory 2020. Deklaracja Rafała Trzaskowskiego. "Zrobię to, jeśli wygram wybory"

21

Rafał Trzaskowski uzyskał w pierwszej turze wyborów nieco ponad 30 procent głosów. Teraz, stara się robić wszystko, aby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców i wygrać z Andrzejem Dudą.

Wybory 2020. Deklaracja Rafała Trzaskowskiego. "Zrobię to, jeśli wygram wybory"
Rafał Trzaskowski złożył niezwykle ważną deklarację przed wyborami (PAP, Tomasz Gzell)

Różnica pomiędzy Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim w pierwszej turze wyborów wyniosła około 13 punktów procentowych. To spora przewaga obecnego prezydenta, choć kandydat Koalicji Obywatelskiej nie zamierza składać broni.

W trakcie jednej ze swoich ostatnich konferencji w Warszawie Rafał Trzaskowski odniósł się do kwestii istotnej dla wielu Polaków. Polityk podkreślił, że silny prezydent to prezydent niezależny, który potrafi unieść się ponad swoje otoczenie. Kandydat w wyborach prezydenckich podkreślił, że "przyszła prezydentura musi być prezydenturą prawdziwej zmiany".

Deklaracja Rafała Trzaskowskiego. "Zrobię to, jeśli wygram"

Kandydat KO zapewnił, że w przypadku zwycięstwa w wyborach, jeszcze przed zaprzysiężeniem na prezydenta, wystąpi ze swojej partii. Trzaskowski mówił, że jest to zgodne z jego przekonaniami i zamierza być ponad wszelkimi podziałami.

Prezydent RP może mieć tylko jednego szefa, a mianowicie: obywateli. Prezydent w momencie zaprzysiężenia nie może należeć do żadnej partii, dlatego jeśli wygram wybory, wystąpię z Koalicji Obywatelskiej - zapewnił Rafał Trzaskowski.

Polityk jednocześnie wypowiedział się na temat członków jego ewentualnej kancelarii. W tym przypadku również będzie się kierował podobnymi wartościami. W gronie jego ekspertów widzi miejsce dla osób z różnych środowisk. Łączyć będzie ich podczas pracy dla narodu jedno - każdy przed przystąpieniem do kancelarii będzie musiał złożyć swoją legitymację partyjną.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić