A.S.| 
aktualizacja 

Przepychanki na wiecu Andrzeja Dudy w Stargardzie. Musiała interweniować policja

42

W czwartek doszło do incydentu w czasie wiecu Andrzeja Dudy w Stargardzie w woj. zachodniopomorskim. Na spotkaniu z prezydentem pojawili się jego przeciwnicy. Między nimi a grupą zwolenników urzędującego prezydenta doszło do starć, które musiała uspokajać policja.

Przepychanki na wiecu Andrzeja Dudy w Stargardzie. Musiała interweniować policja
Starcia pomiędzy zwolennikami kandydatów na urząd prezydenta przez spotkaniem z ubiegającym się o reelekcję prezydentem RP Andrzejem Dudą w Stargardzie. (PAP, PAP/Marcin Bielecki, Marcin Bielecki)

Andrzej Duda walczy obecnie o poparcie mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, w którym miał jeden z najgorszych wyników w pierwszej turze. W czwartek miał zaplanowane m.in. spotkanie wyborcze w Stargardzie.

Czytaj także:

Demonstracja przeciwników Dudy w Stargardzie

W czasie wiecu doszło jednak do manifestacji przeciwników PiS, którzy skandowali "Wolna Polska, nie PiS-owska", "Konstytucja" i "Duda cykor", co było zapewne związane z niechęcią sztabu obecnego prezydenta do wzięcia udziału w debacie poza murami TVP.

Na rynku w Stargardzie pojawili się oni jeszcze przed wejściem Andrzeja Dudy na mównicę. Część protestujących miała ze sobą plakaty wyborcze Rafała Trzaskowskiego

W pewnym momencie doszło do przepychanek zwolenników i przeciwników Dudy, dwie grupy musiała uspokoić policja. Nie było jednak z jej strony konieczne użycie siły. Wystarczało, że funkcjonariusze weszli pomiędzy strony, tworząc między nimi przegrodę, aby atmosfera szybko się ochłodziła.

Zobacz także: Wybory prezydenckie. Ryszard Czarnecki o decyzji Dudy ws. debaty. Mówi o "dyktacie medialnym"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić