Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Wybory 2020. Jarosław Kaczyński włącza się w kampanię prezydencką

18
Podziel się:

Prezes PiS zapowiedział, że na ostatniej prostej zamierza włączyć się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Planuje uczynić to, organizując konwencję z udziałem młodych aktywistów swojej partii.

Wybory 2020. Jarosław Kaczyński włącza się w kampanię prezydencką
Jarosław Kaczyński ma pojawić się na młodzieżowej konwencji członków PiS. (PAP, PAP)

Jarosław Kaczyński chce pojawić się na środowej konwencji organizowanej przez Forum Młodych PiS. W ten sposób prezes partii rządzącej chce tuż przed wyborami udzielić bezpośredniego wsparcia staraniom Andrzeja Dudy o reelekcję.

O tym, że Kaczyński, który ostatnio rzadziej pojawiał się w mediach, planuje aktywnie włączyć się w kampanię jeszcze przed pierwszą turą mówił Wirtualnej Polsce rzecznik kampanii, Adam Bielan.

Czytaj także:

Konwencja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

W środę 24 czerwca, ma on pojawić się podczas Forum Młodych PiS ze specjalnym przesłaniem do młodszych wyborców. Konwencja odbędzie się w jednym ze wschodnich województw polskich, lecz, choć przygotowania trwają już od kilku tygodni, wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie.

Chcemy pokazać, że prezes Jarosław Kaczyński oraz cały obóz Prawa i Sprawiedliwości poważnie traktuje sprawy młodych. Wprowadziliśmy wiele rozwiązań dobrych dla naszych rówieśników, jak choćby zerowy PIT do 26 roku życia. Jesteśmy wiarygodni i chcemy pokazywać kolejne dobre propozycje programowe dla najmłodszych Polek i Polaków. Myślę, że ta konwencja wiele osób zaskoczy - opowiadał Wirtualnej Polsce Michał Moskal, dyrektor Biura Prezydialnego PiS, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego i szef partyjnej młodzieżówki.

Tematy mają być nieoczywiste i dostosowane do adresatów. Pojawią się m.in. takie kwestie jak prawa zwierząt, czy tzw. zielony konserwatyzm. Spekuluje się też na temat zapowiedzi nowych reform związanych z prawami pracowników, lecz nic nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane.

Jak podkreślają młodzi sztabowcy PiS, wydarzenie, w którym weźmie udział nestor całej formacji, ma pokazać rosnące znaczenie młodego pokolenia w jej strukturach.

Zobacz także: Nowy podatek i wyższa kwota wolna. Tego chce Waldemar Witkowski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Słupek
2 lata temu
Zrozumiałe , że szuka poparcia. Ml odymi umysłami łatwo sterować.
oleś
2 lata temu
Ryzykowne przedsięwźięcie.
rollo
2 lata temu
Przypomnijcie,jak Dudzie rękę podał,lub nie,cóś koło rezydencji jego....kiedyś......
malkontent
2 lata temu
Ciekawee za jakie grzechy Pan Prezes chce ukarać A. Dudę i skazać go na przegranie wyborów . Po włączeniu się Prezesa do kampa niii wyborczej przegrana A. Dudy jest pewna .
ak001
2 lata temu
Jarek - co ty zrobisz bez swojego Prezydenta? :(
ppppp
2 lata temu
I naprawdę znajdzie aż tylu głupich i młodych????????
antypis
2 lata temu
Caly naród (jak za komuny) zjednoczy się wokół swego wodza i programu partii. Naród z partią, partia z narodem. Dziadek Jarek boi się, że niedługo będzie musiał zacząć pakować walizy i szykować się do drogi w jedną stronę. Lęk przed karą podsuwa mu różne pomysły.
gggggggg
2 lata temu
A ja myślałem, że się podpali na stadionie.
xiądz
2 lata temu
Musi być niewiarygodny strach w PiSie, że chwytają się sami już nie wiedzą czego. Beton propisowski nie wystarczy, żeby wygrał Duda? A może na tę konwencję zaproszą wielce szanownego ojca Dudy i przekaże przepis dla chłopców, czyli zmuszanie do odprawiania pierwszych piątków, bo wg "prof." Dudy "nie ma lepszego kursu na chłopców niż częsta spowiedź." Cytat autentyczny, jak ktoś nie wierzy może poszukać.
bacaz Turbaca
2 lata temu
Guzik mnie obchodzi to co zapowiada ten pan
Magda
2 lata temu
może zaprosi siostrzeńca Morawieckiego i syna Gowina
Obywatel
2 lata temu
Bedzie to przysluga niedzwiedzia , tak trzymac
Grażyna
2 lata temu
Jaruś <3
MatkaStiflera
2 lata temu
I ogłoszą koniec Świata Według Kiepskich
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić