Wróć na
Aldona Brauła
|

Wybory 2020. Liczba zgłaszanych do sądu nieprawidłowości jest zatrważająca

69
Podziel się

Do Sądu Najwyższego wpłynęło już ponad 6 tys. protestów wyborczych. Na tym jednak nie koniec - Poczt Polska oraz placówki dyplomatyczne dostarczają kolejne pisma dotyczące nieprawidłowości podczas głosowania.

Wybory 2020. Liczba zgłaszanych do sądu nieprawidłowości jest zatrważająca
Już 6 tys. protestów wyborczych. (Getty Images)
bCOobeLF

Do Sądu Najwyższego wpłynęło już 6 tys. protestów wyborczych. Jak donosi RMF FM, większość z nich pochodzi z poczty polskiej, jednak są także dostarczane przez placówki dyplomatyczne.

Wybory prezydenckie. Wpływają kolejne protesty

Wnioski pochodzą z kilku odstępnych formularzy. Zanim Sąd Najwyższy się nimi zajmie, muszą zostać posortowane. Te, które dotyczą podobnych nieprawidłowości, będą rozpatrywane wspólnie.

bCOobeLH

Sąd Najwyższy nie wyznaczył jeszcze żadnych terminów rozpatrywania poszczególnych pism. Procedura musi jednak ruszyć w tym tygodniu i potrwa 21 dni.

Bon turystyczny, gdzie nim płacić? Prezes ZUS wyjaśnia

Procedury muszą zakończyć się najpóźniej 3 sierpnia. Już trzy dni później, czyli 6 sierpnia ma odbyć się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta.

Po wyborach prezydenckich z 2015 roku do Sądu Najwyższego wpłynęło zaledwie 58 protestów. Po wyborach parlamentarnych kilka miesięcy później Sąd Najwyższy otrzymał 77 protestów.

bCOobeLN
bCOobeMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
Łojojoj
3 tyg. temu
Ilość jest zatrważająca , a jakość ?
Wybory
3 tyg. temu
Wybory trudniej sfałszować niż akty własności kamienic ?
Na kogo
3 tyg. temu
Protesty na nieprawidłowości , poko próbowało sfałszować , ale się nie udało .
bCOobeMj
Roman
3 tyg. temu
Jak wygra nasz , akceptujemy , jak nie , protesty .
Hoho
3 tyg. temu
Hoho aż tyle ! To Rafał miał 25 % ?
Najnowsze komentarze (69)
Vic
5 dni temu
szkoda gadać,tragikomedia,zapłacą za tę głupotę nasze dzieci, wnuki i prawnuki bo od deficytu dzisiejszego oprocentowanie wyniesie trzykrotną jego wartość za 20 lat
Kama
3 tyg. temu
ZA GRANICA GLOSOWALISMY ZA PIS
Jerzy
3 tyg. temu
Jak ciężko przyznać się do porażki łatwiej mącić w wielkim kotle .
Xxx🤐
3 tyg. temu
To wszyscy aktywni z PO juz wyslali, dalej bedą skamleć ze koryto im odsuwają , a tu taki niewypał kolega z Ukainy wrócił bo chciał tam zarobic na nowy zegarek ,ale mu nie dali . To chciał wymusić parę dolców , jak to sie mozna zeszmacić dla tych paru groszy .A tu na miejscu tez pan Lewandowski co to naszą gospodarke tak pięknie rozpieprzył krzyczy ze mu Pomorze PIS odbiera i i Polski przyłącza .No jak tak można .
jf.
3 tyg. temu
Jak wybrali Jaruzelskiego nie słyszałem o żadnym proteście
prosto z UK
3 tyg. temu
Znajomi w UK dostali karty do głosowania na których były dwa nazwiska niestety te same Duda i Duda
czyr
3 tyg. temu
kto pisze te protesty gdy by wygral rafal bylo by super peo odpuscie jusz bo to jest jusz nudne
Gość
3 tyg. temu
Wszystko wskazuje na to, że wielu Polaków skorzysta w tym roku z uprawnienia, jakim jest protest wyborczy. Termin na jego złożenie upłynie w czwartek, w trzeci dzień od podania wyniku wyborów prezydenckich do publicznej wiadomości.
bCOobeMb
KUNEGUNDA
3 tyg. temu
Wg tych 6 000 protestów Duda nie powinien być Prezydentem. Zobaczcie ludzie jakie fałszerstwo wyszło w tych wyborach.
Gość
3 tyg. temu
Ilość jest duża bo mamy INTERNET i można sobie w papuciach napisać protest .A czy zasadny to niech się inni martwią .
Dsvhyfxc
3 tyg. temu
Do 3 ciego sierpnia na bank nie zdarza bo pis ma swoich wszedzie juz , bedzie ze bylo to nie realne zrobic w tak krotkim czasie buhahaha . Duda przegral to wiemy wszyscy
saaa
3 tyg. temu
.....ojejku a co napiszecie o głosowaniach za PO_PZL- tam były duże "prawidłowości"!!!!buahahhahaaaa
Lit
3 tyg. temu
Czy naprawdę ktoś w to wierzy? I to ludzie podobno wykształceni i inteligentni? Przecież to jest realizacja strategii p. Giertycha. Jak wygra nasz - uznajemy wybory, jak "ich" - walczymy o unieważnienie. Czy po takiej deklaracji można jeszcze te protesty traktować poważnie? Czy przy takiej retoryce można te partię, której p. Giertych sprzyja traktować jako "demokratyczną"?
Renka
3 tyg. temu
po co tak Było PC, narobiło przekrętów, FOZZ, Telegraf, Fundacja Prasowa Solidarności, spółka Srebrna, Srebrna Media oraz Nowe Państwo, RSW Prasa-Książka-Ruch itd.. nakradło, więc co zrobili? Schowali się pod szyldzik AWS-u. I znów, nakradli, rozkradli, rozprzedali majątek państwowy i co zrobili po tych megazłodziejstwach? Znów zmienili szyldzik, na PIS. I co robili i robią po dziś dzień? To samo, cały czas, od 1989 roku. Odkrył to pierwszy szef NIK-u po 1989 roku, Walerian Pańko. I co się z nim stao, kto odpowie? Nie wiecie? To już wyjaśniam - zamordowano go, pozorując "wypadek samochodowy". Klasyczna robota FSB. Rozprzedają i rozkradają Polskę, teraz już nawet nie kryjąc się z tym zbytnio. Andrzej Lepper o wym wiele razy mówił, że ujawni dokumenty i fakty. I co się z nim stało? Zamordowali go we własnym biurze. Znów cyngle spod znaku FSB. Nawet na zakupach trywialnych maseczek, respiratorów czy testów na wirusa - przekręt w każdym calu, złodziejstwo na grube setki milionów złotych. Ale cóż.. Głosowaliście na Podwykonawców Inspiracji Stalina, którzy rozkradli już Polskę tak, że deficyt budżetowy przekroczył już konstytucyjne 60% PKB ? To macie!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić