Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Wybory 2020. Liczba zgłaszanych do sądu nieprawidłowości jest zatrważająca

147

Do Sądu Najwyższego wpłynęło już ponad 6 tys. protestów wyborczych. Na tym jednak nie koniec - Poczt Polska oraz placówki dyplomatyczne dostarczają kolejne pisma dotyczące nieprawidłowości podczas głosowania.

Wybory 2020. Liczba zgłaszanych do sądu nieprawidłowości jest zatrważająca
Już 6 tys. protestów wyborczych. (Getty Images)

Do Sądu Najwyższego wpłynęło już 6 tys. protestów wyborczych. Jak donosi RMF FM, większość z nich pochodzi z poczty polskiej, jednak są także dostarczane przez placówki dyplomatyczne.

Wybory prezydenckie. Wpływają kolejne protesty

Wnioski pochodzą z kilku odstępnych formularzy. Zanim Sąd Najwyższy się nimi zajmie, muszą zostać posortowane. Te, które dotyczą podobnych nieprawidłowości, będą rozpatrywane wspólnie.

Sąd Najwyższy nie wyznaczył jeszcze żadnych terminów rozpatrywania poszczególnych pism. Procedura musi jednak ruszyć w tym tygodniu i potrwa 21 dni.

Zobacz także: Bon turystyczny, gdzie nim płacić? Prezes ZUS wyjaśnia

Procedury muszą zakończyć się najpóźniej 3 sierpnia. Już trzy dni później, czyli 6 sierpnia ma odbyć się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta.

Po wyborach prezydenckich z 2015 roku do Sądu Najwyższego wpłynęło zaledwie 58 protestów. Po wyborach parlamentarnych kilka miesięcy później Sąd Najwyższy otrzymał 77 protestów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić