Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Wybory 2020. Polacy bardzo zdeterminowani. Pokazuje to najnowszy sondaż IRBiS

189
Podziel się:

Do wyborów prezydenckich zostało już zaledwie kilka dni. Wielu Polaków wciąż zastanawia się na kogo oddać swój głos. Najnowszy sondaż wskazuje, że do wyłonienia prezydenta RP potrzebna będzie druga tura.

Wybory 2020. Polacy bardzo zdeterminowani. Pokazuje to najnowszy sondaż IRBiS
Rafał Trzaskowski wygrywa wybory w najnowszym sondażu (PAP, Jacek Szydłowski)

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca 2020 roku. Pierwszy raz w historii przeprowadzone zostaną one w trybie hybrydowym, co oznacza, że chętne osoby mogą zagłosować korespondencyjnie. Dla reszty społeczeństwa otwarte będą lokale wyborcze w godzinach 9:00-21:00.

W tym roku na urząd prezydenta RP startuje 11 kandydatów. Walka jest niezwykle zacięta i tak naprawdę do ostatnich chwil przed ogłoszeniem oficjalnych wyników ciężko prorokować, kto ma największe szansę na wygraną. Pewien obraz mogą ukształtować publikowane sondaże.

Najnowszy sondaż prezydencki. Potrzebna II tura

Najnowszy sondaż prezydencki został przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie tygodnika "Polityka". Wynika z niego, że w pierwszej turze największym poparciem nadal cieszy się Andrzej Duda (43,1 proc.). Za jego plecami uplasowali się Rafał Trzaskowski (27,4 proc.) oraz Szymon Hołownia (10,1 proc.).

Takie wyniki oznaczają, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna byłaby druga tura. Aby zakończyć wybory w pierwszej, jeden kandydat musi uzyskać większość głosów społeczeństwa, a więc powyżej 50 proc.

W drugiej turze, Andrzej Duda w kolejnym już sondażu traci swoją przewagę. Wielu Polaków jest bowiem zdeterminowanych do zmiany obecnego prezydenta i nawet jeśli głosują w I turze na innego kandydata niż Rafał Trzaskowski, to w drugiej mają zamiar zagłosować po prostu przeciwko kandydatowi PiS.

Badanie IBRiS wskazuje, że jeśli do drugiej tury wejdą Duda i Trzaskowski, prezydentem zostanie ten drugi. Polityk Koalicji Obywatelskiej w tym momencie może cieszyć się poparciem 46 proc. głosujących, podczas gdy obecny prezydent zebrał tych głosów 45 proc. Niezdecydowanych jest 8,8 proc. ankietowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(189)
Mój nick
2 lata temu
A. Duda = rozwój, suwerenność, wartości, wolność (nie dowolność), Polska.
Edi
2 lata temu
Rafał Trzaskowski
Polecam
2 lata temu
Ja będę głosował na KAPITANA SZWECJE jest taki film:")
Krummi
2 lata temu
Duda to się nie uda
xyz
2 lata temu
#Hołownia2020
Emerytka
2 lata temu
Narodzie polski opamiętaj się czy pamiętacie słowa Kidawy co powiedziała o emerytach i rencistach cytuję że jak wyzdychamy to nie będzie zakażeń a Rafał z tą swoją banda niech pierw spłaca kilkanaście mld Warszawiakom jak można dopuścić takiego oszusta do władzy rozliczyć PeOwca i na bruk z nim tak jak oni to robili i robić będą gdy dojdą do władzy czy tego chcemy? Chyba nie.
ja12234
2 lata temu
Kurcze koniec tego betonu!!! Nie musimy wybierać między PO I PIS są inny wartościowi kandydaci, ludzie obudźcie się!!!!
nieznany
2 lata temu
Ja jestem zdecydowany. Duda to pro-polski prezydent. Pis to pro polska partia. Duda szanuje swój naród i jest patriotą czego nie można powiedzieć o innych kandydatach !!!!!!!!!!!!!
Kuba
2 lata temu
Proszę opamiętajmy się nim będzie za późno. Już za dużo zła i przepychanek między PiSem a PO. Za dużo nienawiści i wyczekiwania na kolejne potyczki w mediach. Wybierzmy kogoś bezpartyjnego, z programem rozpisanym w kilkunastu dokumentach. Wybierzmy kogoś kto ma wizję na Polskę, a nie program oparty na plagiacie od innych kandydatów. Nie żałujmy tej decyzji przez następne 5 lat. Bezpartyjny arbiter na prezydenta- Szymon Hołownia. Może uda się jeszcze kogoś przekonać spośród wyborców pana Trzaskowskiego. Prezydent PO odrzuci wszystkie, nawet słuszne ustawy pisowskie i na odwrót. Przemyślmy to! Walka do końca!
marynazemlyna
2 lata temu
Wprowadzacie ludzi w błąd godziny otwarcia od 7 do 21.
Islandor
2 lata temu
Ludzie ,macie krótką pamięć czy co???Nigdy więcej PO za sterami naszej Ojczyzny!!!
Robert
2 lata temu
Głosujmy w niedzielę w wyborach - musimy zmienić prezydenta na bezpartyjnego. Uwolnić prezydenta od danej partii. Wtedy i wasza partia będzie miała większe szanse wykazać się z ustawami i pomysłami i uwolnić od PO-PISU - nie ma innej drogi! Nie pozwólmy żeby dalej był PO-PIS bo to już 15 lat a zaraz będzie 20 lat!. Głosujmy na bezpartyjnego i poustawiajmy wszystko na swoim miejscu! najpierw pomóżcie zerwać z dominacją dwóch partii PO -PISU! Zwłaszcza, że Szymon Hołownia ma najlepiej przygotowany program i jest doświadczonym działaczem społecznym mającym wiedzę, rozum, serce, umiejętności. Tylko on ma największe szanse z Duda w drugiej turze. Dajmy szansę Polsce na zmianę bo nie było takiej sytuacji od 30 lat a Polska i Polacy są tak podzieleni, jest taka frustracja i agresja, że najwyższy czas to zastopować!  Mnie coś trafi jak będzie ciąg dalszy betonozy partyjnej. 15 lat dojenia państwa. 
lapok
2 lata temu
dlaczego ludzie nie glosuja na Bosaka. Już po samych wywiadach widać kto jest lepszy.
gosc
2 lata temu
Świetny pomysl. Zagłosujmy na człowieka, który nie przedstawił programu, albo na prezydenta, który nie potrafi skorzystać z prawa weta i podpisuje wszystko jak leci. Tylko bezpartyjny prezydent może nas wyciągnąć z wojny domowej między PiSem a PO!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić