o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Zaskakujący sondaż dla TVP Info. Szymon Hołownia wygrywa wybory 2020

235
Podziel się

Sondaż przeprowadzony na zlecenie TVP Info wskazuje, że jeśli w II turze wyborów znajdą się Szymon Hołownia oraz Andrzej Duda, prezydentem zostałby pierwszy z nich. Niezależny kandydat wierzy w znaczący wzrost poparcia na finiszu kampanii.

Zaskakujący sondaż dla TVP Info. Szymon Hołownia wygrywa wybory 2020
Szymon Hołownia pokonałby Andrzeja Dudę w II turze wyborów (PAP, Mateusz Marek)
bDzHHsLF

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, Polacy wybiorą się do urn już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca. Kampanie wyborcze wszystkich kandydatów nabierają tempa, każdy z nich walczy o zdobycie odpowiedniej liczby głosów.

Aktualne wyniki większości sondaży wskazują na to, że do wyłonienia prezydenta RP będzie potrzebna druga tura. Jeśli badania odzwierciedlają faktyczny stan politycznego podziału Polaków, znajdą się w niej Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Broni nie składa jednak Szymon Hołownia, który według wielu opinii również ma na to duże szanse.

bDzHHsLH
Mobilizacja jest pełna. Tak jak Kukizowi udało się w zasadzie w ciągu ostatnich siedmiu dni przed wyborami podwoić swój wynik, tak też ja jestem przekonany, że wylądujemy między 20-30 procent poparcia, w dobrym miejscu - przekonywał Hołownia na antenie TOK FM we wtorkowy poranek.

Wybory 2020. Hołownia lepszy od Dudy w II turze

W ostatnich dniach przeprowadzony został kolejny sondaż, tym razem na zlecenie TVP Info. Wykonał go Instytut Badań Pollster, a wynika z niego, że w najbliższą niedzielę na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę zagłosuje 41 proc. ankietowanych. Oznaczałoby to, że 12 lipca musiałaby się odbyć II tura.

bDzHHsLN

W niej, kandydat Prawa i Sprawiedliwości systematycznie skazywany jest już na porażkę. Jeżeli razem z Dudą do drugiej tury wszedłby Szymon Hołownia, niezależny kandydat wygrałby wybory stosunkiem głosów 52 do 48 procent. Szanse na wygraną z Dudą ma również Rafał Trzaskowski (aktualnie 51 do 49 proc.). Gdyby w drugiej turze rywalem Andrzeja Dudy byłby Władysław Kosiniak-Kamysz, obaj uzyskaliby po 50 proc. głosów. Prezydent pokonałby Krzysztofa Bosaka stosunkiem głosów 58 do 42, a Roberta Biedronia 56 do 44.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzHHsMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(235)
Laura
7 miesięcy temu
Szymon Hołownia ma ten plus, że jest ponadpartyjny, ma świadomość tego jakich zmian potrzebują Polacy i ma na to pomysły. Dodatkowo jemu się chce. . W obecnej sytuacji jest on kandydatem o jakim nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie liczyłam, że ktoś o takim potencjale wystartuje.
Michal
7 miesięcy temu
Głowa i Sercem, Szymon z Hołownia i bezpartyjna kandydatura na pokolenie, bezpieczny rozdział Kościoła od Państwa
Ola
7 miesięcy temu
Szymon musi wygrać, jest jedynym kandydatem, który zwraca uwagę na zwykłego, szarego człowieka, wyciąga do niego rękę i słucha o jego problemach. Będzie prezydentem różnych Polaków, wszystkich Polaków.
bDzHHsMj
Kielczanin
7 miesięcy temu
Po raz pierwszy od 20 lat będę głosował z przekonania do kandydata, a nie przeciw komuś. Wystarczy już dzielenia Polaków przez PO i PiS.
Anna
7 miesięcy temu
Mądry i odpowiedzialny człowiek. Ludzie zmobilizujcie się jeśli nie chcecie mieć przez kolejne lata dyktatury pisowsko-peowskiej..
Najnowsze komentarze (235)
WSI
7 miesięcy temu
Tyko Duda!!!!!!
Margo
7 miesięcy temu
Tylko DUDA! Ludzie nie widzicie ile dobra się dzieje? Jedni niezadowoleni, że za mało twardy, inni, że za twardy? Oj żebyście nie płakali za Złotym Rogiem!
Luki79
7 miesięcy temu
Hołownia to dobry wybór. Pozostali są unurzani w partyjne interesy.
GłosNaBosaka
7 miesięcy temu
Tylko Krzysztof Bosak
GłosNaBosaka
7 miesięcy temu
Tylko Krzysztof Bosak
luk
7 miesięcy temu
Aby Zostac Prezydentem Trzeba Miec : Inteligencje, Twardo Stapac po ziemi, Byc Dyplomata, I Prezencje. I Byc Czlowiekiem Wszystkich Polakow. I Aparycje! pan A. Duda! i Tyle w Temacie! Tylko Nie PO.
maciekzklanu
7 miesięcy temu
moim zdaniem ani jeden ani drugi sie nie nadaje na prezydenta a te sondaże to zwykła lipa wszystko się okaże po 28 czerwca. Ostatnio na innym portalu przeprowadzali na 1000 osob miedzy duda a trzaskowskim i jeden i drugi mial podobne słupki także w ciągu kampanii mnie ani mojej osoby nikt nie pytał o sondaż na kog oddamy głos a jak wiadomo jak nie ma na kogo to lepiej wgl
Wyborca2020
7 miesięcy temu
Szczerze to nie wydaję mi się, żeby Bosak miał przegrać z DUDĄ.
bDzHHsMb
Kubaa
7 miesięcy temu
Polacy tkwią w tej postępującej machinie nienawiści. Włączają TV, komputer i obserwują kto na kogo naskoczył, kto kogo obrażał. Zwolennicy PiS szerzą nienawiśc wobec PO i na odwrót. Prezydent pisowski będzie blokował wszystkie ustawy opozycji i na odwrót. Potrzebujemy niezależnego arbitra. Miejsce partii jest w sejmie. Pan Hołownia spojrzy na to z obiektywizmem, z dystansem, jest spoza układów. Z całym szacunkiem, ale gdzie jest program pana Trzaskowskiego? Do wyborów zostało raptem 3 dni. Dlaczego dwóch najbardziej liczących się kandydatów buduje swoje poparcie na nienawiści względem drugiego człowieka, na podcinaniu nóg? Dlaczego musimy przez kolejne 5 lat żałować wyboru i tkwić w politycznej wojnie domowej. Czy to normalne, że pan Duda tworzy spoty reklamowe, w których wyrywa z kontekstu wypowiedzi innych? Czy to normalne, że pan Trzaskowski tworzy spoty, w których złorzeczy na obecnego prezydenta? Mogę Was tylko prosić, żebyście wysłuchali co ma do powiedzenia Hołownia podczas swoich live'ów, spotkań. Spójrzcie proszę w jaki sposób traktuje najsłabszych, na jego empatię, zaangażowanie, szacunek. Ma konkretny program, którego brakuje kontrkandydatowi z KO, przedstawił go jako pierwszy. Tak wielu Polaków narzekało za czasów rządów prezydenta z PiS. Tak wielu narzekało za czasów rządów prezydenta z PO. Może pora na powiew świeżości? Może będzie żyło się nam lepiej? Proszę Was jako osoba wkraczająca w dorosłe życie, pomyślcie o przyszłych pokoleniach, a nie tylko w kategoriach 500+, którego ludzie nie dostają za darmo, kosztem niczego. Pozdrawiam Was wszystkich! Zagłosujmy mądrze :)
Kuba
7 miesięcy temu
Polacy tkwią w tej postępującej machinie nienawiści. Włączają TV, komputer i obserwują kto na kogo naskoczył, kto kogo obrażał. Zwolennicy PiS szerzą nienawiść wobec PO i na odwrót. Prezydent pisowski będzie blokował wszystkie ustawy opozycji i na odwrót, nawet jeśli będą mogły wnieść coś pozytywnego! Potrzebujemy niezależnego arbitra. Miejsce partii jest w sejmie. Pan Hołownia spojrzy na to z obiektywizmem, z dystansem, jest spoza układów. Z całym szacunkiem, ale gdzie jest program pana Trzaskowskiego? Do wyborów zostało raptem 3 dni. Dlaczego dwóch najbardziej liczących się kandydatów buduje swoje poparcie na nienawiści względem drugiego człowieka, na podcinaniu nóg? Dlaczego musimy przez kolejne 5 lat żałować wyboru i tkwić w politycznej wojnie domowej. Czy to normalne, że pan Duda tworzy spoty reklamowe, w których wyrywa z kontekstu wypowiedzi innych? Czy to normalne, że pan Trzaskowski tworzy spoty, w których złorzeczy na obecnego prezydenta? Mogę Was tylko prosić, żebyście wysłuchali co ma do powiedzenia Hołownia podczas swoich live'ów, spotkań. Spójrzcie proszę w jaki sposób traktuje najsłabszych, na jego empatię, zaangażowanie, szacunek. Ma konkretny program, którego brakuje kontrkandydatowi z KO, przedstawił go jako pierwszy. Tak wielu Polaków narzekało za czasów rządów prezydenta z PiS. Tak wielu narzekało za czasów rządów prezydenta z PO. Może pora na powiew świeżości? Może będzie żyło się nam lepiej? Proszę Was jako osoba wkraczająca w dorosłe życie, pomyślcie o przyszłych pokoleniach, a nie tylko w kategoriach 500+, którego ludzie nie dostają za darmo, kosztem niczego. Pozdrawiam Was wszystkich! Zagłosujmy mądrze :)
Lee
7 miesięcy temu
Ponadpartyjny to Hołownia nie jest. Trudno nazwać tę partię. Jeszcze nie ujawniła się.
antyPOPIS
7 miesięcy temu
A MOŻE POTRAFIMY ZROBIĆ KUKU POPISOWI??????? NIECCH DO DRUGIEJ TURY WEJDĄ HOŁOWNIA I KOSINIAK??????? Głosujmy na nich. Pisowcy niech głosują a Hołownię - reszta na Kosiniaka,
Kolo
7 miesięcy temu
Zagłosuję na każdego, tylko nie Dudę
Belzebub
7 miesięcy temu
TVP info boją się Trzaska jak diabeł święconej wody
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić