Wróć na
Mateusz Domański
|

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Minimalna przewaga jednego z kandydatów

17
Podziel się

II tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę (12 lipca). Wyniki najnowszego sondażu wskazują na to, że bardzo ważny będzie każdy głos. Kto ma większe szanse na odniesienie sukcesu - Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski?

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Minimalna przewaga jednego z kandydatów
Znamy wyniki najnowszego sondażu. Minimalna przewaga Andrzeja Dudy (PAP)
bCNGXzkl

Gdyby II tura wyborów odbyła się teraz, to więcej głosów zgromadziłby Andrzej Duda. Według sondażu IBRiS dla "Polityki" aktualny prezydent uzyskałby poparcie na poziomie 48,7 proc. Rafał Trzaskowski zanotowałby minimalną porażkę i zakończyłby swój udział w walce o prezydenturę z wynikiem 47,8 proc. głosów.

Różnica między kandydatami wyniosłaby 0,9 punktu procentowego. Błąd statystyczny dla próby około 1000 badanych wynosi około 3 punkt procentowe, wobec czego tak naprawdę żaden z kandydatów nie może być niczego pewien.

Wybory 2020. Spór o debatę. "Trzaskowski popełnił bardzo duży błąd"

bCNGXzkn

Wybory 2020. Najnowszy sondaż. Wysoka frekwencja

Coraz więcej Polaków deklaruje chęć wzięcia udziału w II turze wyborów prezydenckich 2020. Najnowszy sondaż mówi o frekwencji na poziomie 65,4 proc. To więcej niż w przypadku I tury, o 0,9 punktu procentowego.

W badaniu wzięło udział 1100 Polaków posiadających czynne prawo głosu. Sondaż został przeprowadzony 4 lipca przy użyciu metody CATI, czyli wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo.

Wybory 2020. 12 lipca dniem prawdy

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się już w tę niedzielę (12 lipca). Polacy znów ruszą do lokali wyborczych, by wspierać swoich faworytów. Pierwsze wyniki drugiej odsłony walki o prezydenturę poznamy już w niedzielę o godzinie 21:00, kiedy to opublikowany zostanie sondaż exit poll.

Czytaj także:

bCNGXzkt
bCNGXzkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
suahiri
4 tyg. temu
Ciekawe zjawisko, prawie połowa Polaków chce aby nimi rządził człowiek bez wizji, bez programu, który na pytania odpowiada głupawym komentarzem i uśmiechem, chcę kolejnego zimnego cynika który oleje wszystkie obietnice i będzie robił to co chcą inni ale nie Polacy. Jeden kandydat chce zrobić coś dla Polaków, drugi chce Polaków udu..(pić) na całego i to chce połowa Polaków. Czasami mam wrażenie że Polacy nie powinni mieć swojego kraju, powinni być pod butem cara, a jak coś nie pasuje 20 lat łagru, ew. tyrać dla Niemca za 2 euro/kg ale za to będą mogli chodzić pod tęczową flagą.
Polka
4 tyg. temu
Kocham Polskę, cieszę się,że nie muszę tyrać w Irlandii czy Anglii. Moja dewiza: Bóg, Honor, Ojczyzna.
prawnik
4 tyg. temu
w Warszawie: połowę MPK przejęła Arriva należąca do kolei niemieckich! Prąd do W-wy dostarczają Niemcy. Ciepło do W-wy dostarczają Francuzi. Wypożyczalnie rowerów są Niemieckie. Metro robią Włosi i Turcy. Tramwaje robią Koreańczycy. Dobrze się zapowiada zarządzanie Pana T.
bCNGXzkP
Agga
4 tyg. temu
Obejrzyjcie sobie na YouTube matura to bzdura. 'Bohaterowie' filmikow to ci, ktorzy glosuja na trzaska.
Joka
4 tyg. temu
Yol raf kiedy nowe ustawki i tematy zastepcze😃
Najnowsze komentarze (17)
Hion
4 tyg. temu
Tylko Duda
mok
4 tyg. temu
Obawiam się, że PiS prowadzi tak brudną i niegodną dla Polski grę, że mogli oszukać w II turze wyborów prezydenckich 2020 nawet jeden dwa procenty na korzyść Dudy. Za oszukanych nawet dziesięć głosów Polska powinna być wyrzucona z EU, choć część pracujących sumiennie Polaków nie zasługuje na to. Niestety prostactwa, przykro to mówić, jest wiele, którzy gdzieś mają to, że PiS groźnie upolitycznił wymiar sprawiedliwosci co dotknie niemal każdego Polaka, dał 2 miliardy na propagandę w TVP i 70 milionów na nielegalne karty wybprcze podczas gdy onkologia u nas najgorzej dofinansowana w Europie,swoim w spółkach, które mają straty dają krocie, zniweczyli jedną ustawą w nielegalnym głosowaniu w sali kolumnowej polskie puszcze i lasy, tam gdzie rządzi PiS w reigonach jest chaos, niszczejące zabytki. Wreszcie nienawiść do Europy i dzielenie Polaków. Smutne to. Trzeba ratować Polskę, bo to ostatnia szansa i głosować na Trzaskowskiego. To i tak dopiero początek naprawy pisowskiej ruiny i szeregu niewyobrażalnych afer.
nick
4 tyg. temu
Tylko te wszystkie zagraniczne firmy dostały możliwoś tych realizacji jeszcze przed objęciem stanowiska przez Trzaskowskiego.
asf
4 tyg. temu
Traskowski to Polska POdporzadkowana interesom niemieckiego panstwa, Polska zalana przez imigrantow, Polska dyskryminujaca katolikow, Polska podzielona na mieszkancow ktorej czesc jest ludzmi a czesc podludzmi bo niewyksztalceni, bo niebogaci, bo nieuznajcy zwiazkow partnerskich .....
Karo
4 tyg. temu
Do ZK Wronki: ja też cieszę się z budowy tych więźien. Oby jak najwięcej, aby wszyscy się pomieścili, PiS-owcy oczywiście
ZK Wronki
4 tyg. temu
A ja sie cieszę ze PiS buduje nowe więzienia
Polak
4 tyg. temu
Do zwolenników P. Dudy. Otwórzcie w końcu oczy, proszę was. Nie dajcie się manipulować. Inaczej u nas w Polsce będzie niezłe eldorado. W negatywnym tego słowa znaczeniu.
Ada
4 tyg. temu
Serio ale tyle nienawisci w komentarzach jeszcze nie widzialam. Ja wybiore nowego prezydenta bo wiele rzeczy mi sie nie podoba w obecnym czasie. Ale nie mam zamiaru obrazac innych tylko dlatego ze wola pis. :)
bCNGXzkH
Wyborca
4 tyg. temu
Do Was studenciki, niezłych przekrętów musiały narobić Wasze tatuśki i mamuśki, że tak wspieracie Trzaskowskiego, człowieka, który nawet nie umiałby pokierować taczką, musiałby mieć do niej pomocników. Ludzie niedowidzący bardziej widzą, ludzie głusi, bardziej słyszą niż Wy studenciki. Prawdziwi studenci, wierzymy w Was, że nie dacie się oślepić i nie staniecie się głuchymi na głosy ludzi, którzy Was ostrzegają, którzy doznali cierpienia przez takich jak Trzaskowski. Warszawa jest tego przykładem. Nigdy nie umiał sobie poradzić i nie starał się. Jest to po prostu leń. Sam jego chód to pokazuje. Oprawcy Polski czekają tylko na jego prezydenturę, bo wiedzą jaką jest osobą.
Chris
4 tyg. temu
Seria identycznych komentarzy? 2 mld zł nie poszły jednak na marne
Polka
4 tyg. temu
Kocham Polskę, cieszę się,że nie muszę tyrać w Irlandii czy Anglii. Moja dewiza: Bóg, Honor, Ojczyzna.
Buś
4 tyg. temu
Wpisz w YT "PiS na Wybory Para Wino" - znajdziesz ciekawy spot wyborczy Prezydenta Andrzeja Dudy. Naprawdę warto!
Polak
4 tyg. temu
Tak a milion samochodów elektrycznych robi Morawiecki i do tej pory wyprodukował 0 szt
Joka
4 tyg. temu
Yol raf kiedy nowe ustawki i tematy zastepcze😃
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić