Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Nowy sondaż. Zaskoczenie w drugiej turze

185

Z sondażu wyborczego Instytutu Badań Pollster, który został zrealizowany na zlecenie Super Expressu, wynika, że Rafał Trzaskowski nie byłby najgroźniejszym przeciwnikiem Andrzeja Dudy w 2. turze wyborów.

Wybory 2020. Nowy sondaż. Zaskoczenie w drugiej turze
Władysław Kośniak-Kamysz będzie kontrkandydatem Andrzeja Dudy w 2. turze wyborów? (Twitter, Władysław Kosiniak-Kamysz)

Jak podaje portal se.pl, najgroźniejszym kontrkandydatem Andrzeja Dudy byłby Władysław Kosiniak-Kamysz. Profesor Rafał Chwedoruk w rozmowie z portalem stwierdził, że "nie jest to zaskakujące".

Wybory 2020. Najnowszy sondaż zaskakuje

Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego uznał, że "II turę wygrywa się przez umiejętność zachowania umiaru i przedstawienie kontrkandydata jako radykała". Jego zdaniem szef PSL jest kandydatem "eklektycznym", który "łączy różne polityczne nurty".

I to właśnie on, według sondażu Instytutu Badań Pollster, miałby największą szansę wygrać drugą turę wyborów prezydenckich 2020. Inni kandydaci według tego sondażu mieliby mniejsze szanse w starciu z obecnym prezydentem.

Według danych, różnica między szefem PSL a Andrzejem Dudą wyniosłaby 2 pp. z korzyścią dla obecnego prezydenta Polski. Badanie realizowano w dniach 9-10.06.2020 roku i wzięło w nim udział 1091 dorosłych osób.

Zobacz także: Wybory 2020. Włodzimierz Czarzasty krytykuje "Kartę Rodziny"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić