Kosma Szczepaniak| 

Wybory 2020. Ostatni dzień kampanii. Gdzie będą kandydaci na prezydenta?

2

Kampania wyborcza przed wyborami na prezydenta RP jest już na ostatniej prostej. Piątek, 10 lipca jest ostatnim dniem przed rozpoczęciem ciszy wyborczej. Jak planują spędzić go Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski?

Wybory 2020. Ostatni dzień kampanii. Gdzie będą kandydaci na prezydenta?
Gdzie kandydaci na prezydenta będą w ostatni dzień kampanii? (PAP, Szymon Łabiński)

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca 2020 roku. Wezmą w niej udział politycy, którzy dwa tygodnie wcześniej uzyskali największe poparcie wśród głosujących osób w pierwszej turze, a więc Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.

Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, na 24 godziny przed dniem wyborów rozpoczyna się cisza wyborcza. Prowadzenie jakiejkolwiek agitacji jest wówczas zabronione, dlatego kandydaci na prezydenta swój ostatni dzień kampanii wyborczej będą przeprowadzać w piątek, 10 lipca.

Ostatni dzień kampanii. Gdzie będą kandydaci?

Andrzej Duda odwiedza w piątek Podkarpacie i Lubelszczyznę. W planach urzędującego prezydenta jest wizyta w Jaśle, Jasienicy Rosielnej, Niebylca, Dębicy, Rzeszowa i Sędziowa Małopolskiego. Kampanię zakończy przed północą na rynku w Zamościu.

Największym sukcesem dla mnie będzie, kiedy polskie rodziny powiedzą mi na zakończenie kadencji, że żyje im się lepiej. Cieszę się, że słyszę to już teraz, i mam nadzieje usłyszeć to za 5 lat, kiedy uda nam się jeszcze bardziej zmniejszyć dystans pomiędzy wielkimi ośrodkami a małymi miasteczkami i wsią - mówił Duda dla "Naszego Dziennika".

Rafał Trzaskowski ostatni dzień kampanii wyborczej spędzi na Śląsku. Kandydat KO będzie dziś w Sycowie, Obornikach Śląskich, Świdnicy, Kłodzku, Nysie i Raciborzu. Trzaskowski zakończy kampanię na rynku w Rybniku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić