A. M. | 

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski daje Dudzie jeden dzień. Chodzi o prawo łaski

34

Prawo łaski, z którego Andrzej Duda skorzystał wielokrotnie podczas swojej prezydentury, stanowi w ostatnim czasie wyjątkowo kontrowersyjny temat. Rafał Trzaskowski apeluje do prezydenta o ujawnienie informacji dotyczących kilku konkretnych przypadków. Czeka do czwartku wieczorem.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski daje Dudzie jeden dzień. Chodzi o prawo łaski
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski rozlicza Andrzeja Dudę (PAP)

Rafał Trzaskowski prowadzi intensywną kampanię. Na ostatnim odcinku nie zamierza odpuścić swojemu przeciwnikowi, obecnie urzędującemu prezydentowi RP. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Trzciance (woj. wielkopolskie) odniósł się do kwestii osób ułaskawionych przez Andrzeja Dudę.

Trzaskowski apeluje o ujawnienie informacji w sprawie ułaskawień

Zdaniem Trzaskowskiego lista osób ułaskawionych budzi wątpliwości. Szczególną uwagę zwrócił na kilka konkretnych przypadków: trzy osoby skazane za handel narkotykami w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, trzy osoby, które zostały skazane za znęcanie się nad rodziną oraz jedna osoba skazana za morderstwo. To w tych przypadkach oczekuje na szczegółowe informacje. Jak podkreśla, nie chodzi o dane osobowe.

Ułaskawienia są bardzo ważnym elementem prezydentury i warto, żeby ten system był jak najbardziej przejrzysty. Nie chodzi tu oczywiście o dane osobowe, tylko o kategorie przestępstw. Chodzi o to, żeby opinia publiczna mogła poznać wszystkie szczegóły - mówił kandydat KO.

Do apelu Rafała Trzaskowskiego już odniósł się rzecznik prezydenta. Błażej Spychalski oświadczył, że wszystkie informacje znajdują się już na oficjalnej stronie internetowej.

Wszelkie informacje o ułaskawieniach podjętych przez prezydenta Andrzeja Dudę są dostępne na stronie internetowej prezydenta - odpowiedział rzecznik prezydenta.
Zobacz także: Wybory i debata 2020. "To jest komedia". Piotr Gliński krytykuje "Arenę prezydencką" Rafała Trzaskowskiego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić