Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Wybory 2020 w Rosji. Są wyniki z Syberii. Czy to efekt otrucia Nawalnego?

101
Podziel się

Partia Władimira Putina traci poparcie na Syberii. To właśnie tam otruty został opozycjonista Aleksiej Nawalny. Rosyjska opozycja odniosła kilka zwycięstw w wyborach samorządowych.

Wybory 2020 w Rosji. Są wyniki z Syberii. Czy to efekt otrucia Nawalnego?
Ella Pamfilova, szefowa Centralnej Komisji Wyborczej w Rosji (Getty Images)
bETuLOol

W Rosji zakończyły się wybory samorządowe. Oficjalne wyniki wskazują, że partia Władimira Putina Jedna Rosja wygra w większości okręgów wyborczych. Zwolennicy opozycjonisty Aleksieja Nawalnego odnieśli jednak zaskakujące zwycięstwa w Nowosybirsku i Tomsku, gdzie dominowała dotychczas rządząca formacja.

Ludzie mają dość obecnej władzy. Nie możesz siedzieć na stołku przez 20 lat, kraść w nieskończoność i pozostawać bezkarnym – oceniła opozycjonistka Ksenia Fadejewa, która zdobyła mandat radnej w Tomsku.
bETuLOon

Wybory samorządowe w Rosji. Opozycja razem przeciwko Putinowi

Na czas wyborów cała rosyjska opozycja zastosowała strategię "smart voting", wspierając wszystkich polityków sprzeciwiających się obecnej władzy. Przyczyniło się to do kilku spektakularnych zwycięstw. Głosy w niektórych obwodach wciąż są jeszcze liczone.

Generalny sekretarz Jednej Rosji Andriej Turczak postawił strategię opozycji pod znakiem zapytania. Polityk ocenił, że jego partia odniosła "pewne zwycięstwo". Tegoroczne wybory samorządowe w Rosji to preludium przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

bETuLOot

Wybory samorządowe w Rosji. Kandydaci nie mogli wystartować

Niezależna organizacja nadzorująca wybory Golos poinformowała, że wielu kandydatom odmówiono prawa startu w wyborach. Organ skrytykował także rozciągnięcie głosowania do 3 dni. Utrudnia to bowiem wyłapywanie ewentualnych oszustw wyborczych.

Obejrzyj także: Leszek Miller: nie słyszałem, żeby wybory w Rosji zostały sfałszowane

bETuLOou
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETuLOoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
niestety
11 miesięcy temu
Obalenie Putina to jedyny ratunek dla Rosji. Ale takim zawsze się udaje i robią swoja wojenkę do smutnego końca.
birton
rok temu
wybory w Rosji to drobiazg, bo w związku z roszczeniami 447 pojawiła się niedawno w internecie nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak MBP i UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 30 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2020 i Rosjan w latach 1917 -2020 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski. Reasumując: za wszystkie żydowskie zbrodnie na Polakach zapłaci Izrael!
zenada
rok temu
W Rosji nie liczy sie kto jak glosuje a to kto liczy glosy
bETuLOoP
microszkop
rok temu
I co z tego że wygrali skoro Putler stwierdzi że przegrali.
mnb
rok temu
Chińczycy lokalni zagłosowali? No to już niedługo chińskie władze ogłoszą, że muszą zrobić wszystko, aby chronić swoją mniejszość na Syberii, no a dalej to już wiadomo..."żółte ludziki"?
xxxx
rok temu
Super. nie można kraść tak długo. Dajcie teraz innym.
Fred
rok temu
Skromne dane o zwycięstwie Putina w wyborach Samorządowych.
Demokraci
rok temu
Putin i jego niewolnicy przy wladzy to skorumpowani oszusci ktorych powinno sie scigac i likwidowac. Mamy nadzieje ze spoleczenstwo Rosyjskie i Bialoruskie sie obudzi i zacznie poscig za skorumpowanymi oszustami pzry wladzy i ukarza ich najsuwrowiej jak mozna za lata dyktatury i niewoli. Komisje wyborcze powinny trafic do kryminalu na dlugie lata za skorumpowanie i oszukanie wyborow.
Puci
rok temu
Wam Pucin już dziękujemy. Daj oddychnąć naszym wielkim braciom rosjanom.
są nagrania
rok temu
po to 3 dniowe żeby na koniec dosypać głosów za Jedyną Rosję Putina. Oglądałem kilka filmów na YouTube jak członkowie komisji wrzucali całe pliki kart do głosowania. A na Białorusi to przewodniczący komisji dostawał telefon z ichniejszego Urzędu Wojewódzkiego jaki wynik ma pokazać na protokole z komisji, niezależnie od ilości głosów w urnie.
winiar
rok temu
Na Białorusi w Rosji, czy gdziekolwiek indziej na Wschodzie lub Zachodzie albo na Południu Europy możliwe są wszelkie pozytywne zmiany, pod warunkiem, że nie wieszają się w te procesy Stany Zjednoczone, gdyż one zaraz przyniosą "gałązkę pokoju" w postaci czołgów, samolotów, rakiet i wszelkiej maści sprzętu służacego do zabijania ludzi i zwierząt oraz niszczenia budynków. W ślad za tym bedą szły śmierć, głód, tragedie ludzkie i cierpienie. W Polsce też tak pewnie bedzie.
XDD
rok temu
W ramach gratulacji pan Putin wyśle nowym samorządowcom paczkę herbaty miętowej w saszetkach.
metal520
rok temu
Nawalny nie jest popularny wśród rosjan, bo nie pracuje a forsę ma od USA,UE, takich nikt nie lubi, poprostu rosjanie nie tak głupi jak o nich mówią polacy
bETuLOoH
Tokarczuk
rok temu
Ella Pamfilova, szefowa Centralnej Komisji Wyborczej w Rosji ... hm, zdrowa, reprezentacyjna kobitka. Mogę załapać się do komisji?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić