Wróć na
Jan Manicki
|

Wybory 2020 w Rosji. Są wyniki z Syberii. Czy to efekt otrucia Nawalnego?

101
Podziel się

Partia Władimira Putina traci poparcie na Syberii. To właśnie tam otruty został opozycjonista Aleksiej Nawalny. Rosyjska opozycja odniosła kilka zwycięstw w wyborach samorządowych.

Wybory 2020 w Rosji. Są wyniki z Syberii. Czy to efekt otrucia Nawalnego?
Ella Pamfilova, szefowa Centralnej Komisji Wyborczej w Rosji (Getty Images)
bCZJhCKZ

W Rosji zakończyły się wybory samorządowe. Oficjalne wyniki wskazują, że partia Władimira Putina Jedna Rosja wygra w większości okręgów wyborczych. Zwolennicy opozycjonisty Aleksieja Nawalnego odnieśli jednak zaskakujące zwycięstwa w Nowosybirsku i Tomsku, gdzie dominowała dotychczas rządząca formacja.

Ludzie mają dość obecnej władzy. Nie możesz siedzieć na stołku przez 20 lat, kraść w nieskończoność i pozostawać bezkarnym – oceniła opozycjonistka Ksenia Fadejewa, która zdobyła mandat radnej w Tomsku.
bCZJhCLb

Wybory samorządowe w Rosji. Opozycja razem przeciwko Putinowi

Na czas wyborów cała rosyjska opozycja zastosowała strategię "smart voting", wspierając wszystkich polityków sprzeciwiających się obecnej władzy. Przyczyniło się to do kilku spektakularnych zwycięstw. Głosy w niektórych obwodach wciąż są jeszcze liczone.

Generalny sekretarz Jednej Rosji Andriej Turczak postawił strategię opozycji pod znakiem zapytania. Polityk ocenił, że jego partia odniosła "pewne zwycięstwo". Tegoroczne wybory samorządowe w Rosji to preludium przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

Wybory samorządowe w Rosji. Kandydaci nie mogli wystartować

Niezależna organizacja nadzorująca wybory Golos poinformowała, że wielu kandydatom odmówiono prawa startu w wyborach. Organ skrytykował także rozciągnięcie głosowania do 3 dni. Utrudnia to bowiem wyłapywanie ewentualnych oszustw wyborczych.

bCZJhCLh

Obejrzyj także: Leszek Miller: nie słyszałem, żeby wybory w Rosji zostały sfałszowane

bCZJhCLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
Mirek
2 tyg. temu
Ważne jest kto liczy głosy. Dlatego wygra Putin.
NAUM
2 tyg. temu
No to herbatka z niespodzianką czeka tych, którzy odważyli się wygrać z Putlerem.
Max
2 tyg. temu
I co z tego że wygrali i tak zostaną wytruci
bCZJhCLD
s52
2 tyg. temu
Rosjo, obudź się, Białorusini już to zrobili !!!
mlas
2 tyg. temu
Putin przygotuję po prostu większy zapas Nowiczoka. A na koniec Putin dostanie swoją porcję Nowiczoka. Doustnie i doodbytniczo, zeby była pewność, że zadziała zgodnie z przeznaczeniem.
Najnowsze komentarze (101)
birton
2 tyg. temu
wybory w Rosji to drobiazg, bo w związku z roszczeniami 447 pojawiła się niedawno w internecie nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak MBP i UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 30 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2020 i Rosjan w latach 1917 -2020 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski. Reasumując: za wszystkie żydowskie zbrodnie na Polakach zapłaci Izrael!
zenada
2 tyg. temu
W Rosji nie liczy sie kto jak glosuje a to kto liczy glosy
microszkop
2 tyg. temu
I co z tego że wygrali skoro Putler stwierdzi że przegrali.
mnb
2 tyg. temu
Chińczycy lokalni zagłosowali? No to już niedługo chińskie władze ogłoszą, że muszą zrobić wszystko, aby chronić swoją mniejszość na Syberii, no a dalej to już wiadomo..."żółte ludziki"?
xxxx
2 tyg. temu
Super. nie można kraść tak długo. Dajcie teraz innym.
Fred
2 tyg. temu
Skromne dane o zwycięstwie Putina w wyborach Samorządowych.
Demokraci
2 tyg. temu
Putin i jego niewolnicy przy wladzy to skorumpowani oszusci ktorych powinno sie scigac i likwidowac. Mamy nadzieje ze spoleczenstwo Rosyjskie i Bialoruskie sie obudzi i zacznie poscig za skorumpowanymi oszustami pzry wladzy i ukarza ich najsuwrowiej jak mozna za lata dyktatury i niewoli. Komisje wyborcze powinny trafic do kryminalu na dlugie lata za skorumpowanie i oszukanie wyborow.
Puci
2 tyg. temu
Wam Pucin już dziękujemy. Daj oddychnąć naszym wielkim braciom rosjanom.
bCZJhCLv
są nagrania
2 tyg. temu
po to 3 dniowe żeby na koniec dosypać głosów za Jedyną Rosję Putina. Oglądałem kilka filmów na YouTube jak członkowie komisji wrzucali całe pliki kart do głosowania. A na Białorusi to przewodniczący komisji dostawał telefon z ichniejszego Urzędu Wojewódzkiego jaki wynik ma pokazać na protokole z komisji, niezależnie od ilości głosów w urnie.
winiar
2 tyg. temu
Na Białorusi w Rosji, czy gdziekolwiek indziej na Wschodzie lub Zachodzie albo na Południu Europy możliwe są wszelkie pozytywne zmiany, pod warunkiem, że nie wieszają się w te procesy Stany Zjednoczone, gdyż one zaraz przyniosą "gałązkę pokoju" w postaci czołgów, samolotów, rakiet i wszelkiej maści sprzętu służacego do zabijania ludzi i zwierząt oraz niszczenia budynków. W ślad za tym bedą szły śmierć, głód, tragedie ludzkie i cierpienie. W Polsce też tak pewnie bedzie.
XDD
2 tyg. temu
W ramach gratulacji pan Putin wyśle nowym samorządowcom paczkę herbaty miętowej w saszetkach.
metal520
2 tyg. temu
Nawalny nie jest popularny wśród rosjan, bo nie pracuje a forsę ma od USA,UE, takich nikt nie lubi, poprostu rosjanie nie tak głupi jak o nich mówią polacy
Tokarczuk
2 tyg. temu
Ella Pamfilova, szefowa Centralnej Komisji Wyborczej w Rosji ... hm, zdrowa, reprezentacyjna kobitka. Mogę załapać się do komisji?
Kaszëbë
2 tyg. temu
W przeciwieństwie do pana Leszka, ja nigdy nie słyszałem, aby były uczciwe
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić