Wróć na
Jan Manicki
|

Rosjanie się buntują. "Putin to złodziej"

114
Podziel się

Mieszkańcy dalekowschodniego Chabarowska twardo stoją za aresztowanym i wywiezionym do Moskwy gubernatorem regionu Siergiejem Furgałem. Wyszli na ulicę domagając się jego przywrócenia. W niedzielę odbędą się w Rosji wybory samorządowe.

Rosjanie się buntują. "Putin to złodziej"
Sobotnia demonstracja w Chabarowsku przyciągnęła nawet 50 tys. osób (Twitter)
bCXWARNN

W sobotę mieszkańcy rosyjskiego Kraju Chabarowskiego, nie bacząc na 30-stopniowy upał, wyszli na manifestację. Tak jak codziennie od 9 lipca, protestujący domagali się przywrócenia „ich gubernatora”. Siergiej Furgał został aresztowany i wywieziony do Moskwy pod zarzutem organizacji zabójstw rosyjskich biznesmenów w latach 2004-2005.

Chabarowsk buntuje się przeciwko Moskwie

Zwolennicy Furgała twierdzą, że jego aresztowanie jest motywowane politycznie. Oskarżają Władimira Putina o to, że niewłaściwie rozwiązał lokalny kryzys polityczny. Dzień przed wyborami samorządowymi protestujący wyszli maszerować głównymi ulicami Chabarowska.

bCXWARNP
Putin to złodziej. Ukradł nam Furgała – skandowali demonstranci.

Tłum zebrał się na placu Lenina a następnie przemaszerował pod siedzibę krajowej administracji i merostwo. W demonstracji miało według relacji świadków uczestniczyć nawet 50 tysięcy osób. Lokalne władze podały jednak, że protestowało zaledwie 700.

bCXWARNV

Wybory samorządowe w Rosji

Poza uwolnieniem Furgała manifestanci domagali się, żeby niedzielne wybory samorządowe odbyły się uczciwie. Niektórzy z protestujących trzymali transparenty z hasłami „każdy głos ma znaczenie” i "każdy głos się liczy". W tłumie można było zobaczyć także karykaturę Elli Pamfilowej, szefowej komisji wyborczej, podpisaną „Uczciwe wybory?”.

Niedzielne wybory samorządowe w Rosji wyłonią 18 gubernatorów obwodów. Wybrani zostaną także lokalni radni. Głosowanie korespondencyjne rozpoczęło się już w piątek.

Obejrzyj także: Rosyjska policja w akcji. Niepokojące nagranie z monitoringu

bCXWARNW
bCXWAROq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(114)
Sssss
1 tyg. temu
Rosjanom otwierają się oczy?
mike
1 tyg. temu
Jeżeli Putin to złodziej to jak nazwać Polski rząd , który zabiera 75% zarobków każdemu w postaci :VAT , akcyza , podatki abonamenty , opłaty obowiązkowe ,opłaty plastiki , śmieci itd.?
Yota😎
1 tyg. temu
Wg opinii niezależnych rosyjskich politologów tylko jedne wybory w Rosji nie były sfałszowane . Było to w 1996 r kiedy to wygrał kandydat niezależny Borys Jelcyn zdobywając nieco ponad 35% głosów przed kandydatem popieranym przez komunistów Genadijem Ziuganowem ( 32% ) . W 1999 r Jelcyn zrezygnował z prezydentury na rzecz Putina. Wszystkie pozostałe obojętnie czy były to wybory prezydenckie , parlamentarne czy samorządowe były w mniejszym lub większym stopniu zmanipulowane .
bCXWAROr
jasnowidz
1 tyg. temu
Coś tak czuję, że i Łukaszenka i Putin będą musieli już niedługo dać dyla i zaszyć się w jakiejś norze bo ich notowania są zbliżone do wysokości ... parteru !
Swojak
1 tyg. temu
Co to za ,wolne i demokratyczne, wybory skoro już dzisiaj do zakładów pracy wchodzą agitatorzy i namawiają do oddania głosu na ,ukochanego przywódcę,
Najnowsze komentarze (114)
Cezary
6 dni temu
Francuzi tez sie buntuja i to od kilkunastu miesiecy,w nagrode maja...demokratyczne palowania ....
pawel
6 dni temu
sie narobi jak ktos ujawni majatek Putina ...
klaudiax90
1 tyg. temu
Hej, jakiś czas temu na onet było o lasce, która schudła powyżej 10 kg w dwa miesiące stosując dietę Anusi (najlepiej wyszukać w Google). Jadła jakieś posiłki z niskim IG, błonnik, stewię i coś tam poza tym. Jeśli ktoś z komentujących tutaj ma doświadczenie dotyczące tej diety - proszę o opinię. Z góry dziękuję bardzo. Pozdrawiam serdecznie.
zxvbzdvby2
1 tyg. temu
Tylko dobre pałowanie omonu może uzdrowić całą tę sytuację. Panie Putin nie daj się.
Egon
1 tyg. temu
Rosja to mocarstwo:) i kraj dobrobytu. Tylko jakoś opalonym imigrantom ten dobrobyt nie bardzo pasuje:)
Gun
1 tyg. temu
„ W demonstracji miało według relacji świadków uczestniczyć nawet 50 tysięcy osób. Lokalne władze podały jednak, że protestowało zaledwie 700”. U nas podobne standardy: w Berlinie protestowało przeciwko korona ściemie milion osób, a stronnicze media mówiły o kilku tysiącach...
BUDZIONNY
1 tyg. temu
ROSJA BEZRADNA ?NIE TAK DAWNO POKAZYWANO MŁODYCH ROSJAN Z KOŃCOWEJ KLASY PODSTAWÓWKI PIĘKNIE UBRANE DZIEWCZYNKI ŚPIEWAŁY PATRIOTYCZNE PIOSENKI I ĆWICZYŁY PODSTAWOWE POSŁUGIWANIE SIĘ BRONIĄ W RAZIE WOJNY . A U NAS MŁODZI MANIFESTUJĄ KOPIĄ W BARIERKI I PROBLEM O ŁÓŻKOWYCH SPRAWACH PRZEDSTAWIAJĄ JAKBY KTOŚ ICH W ŁÓŻKU W DOMU KONTROLOWAŁ. A GDZIE MOWA JEST O OJCZYZNIE ? I TAK TO WYGLĄDA .ŻE NASZ JÓZIO PRZEGNAŁ RUSKICH Z POLSKI TO BYŁ CUD .
Nat
1 tyg. temu
Wyszli na plac Lenina. To mówi wszystko o tym kraju. Jak można nadac nazwę na część zbrodniarza który odpowiada za śmierć milionów ludzi? Rosjanie niczego się nie uczą z własnej historii. Ten naród chce być trzymany za twarz przez silną jednostkę.
bCXWAROj
mujnik
1 tyg. temu
Jeśli to prawda, to Putin zaczyna mieć poważne kłopoty. Miasto z takim położeniem, które buntuje (50 tys w mieście z 500 tys mieszkańców to b. dużo) się władzy centralnej, zaraz przy granicy z potężnym sąsiadem - tego się nie da łatwo spacyfikować, tym bardziej, że Chińczycy już pewnie przeanalizowali, co przyniesie im długofalowe korzyści i pogrywają już w tym kierunku. Miasto to jest mniej zalezne od Moskwy, a bardziej od Chin już dzisiaj. Atomu tam nie zrzucą, jak podjadą z czołgami, to będzie dyskusja dyplomatyczna z Chinami - a Rosjanie nie uznają, że ktokolwiek będzie im marudził co mają robić na swoim terytorium. Takich sytuacji nie było od co najmniej kilkuset lat - Rosja mogła sobie wschód prawie całkowicie odpuścić. Zaiste, ciekawe, ale i chyba piękne czasy. Niemcy zaraz sie załamią pod napływem obcych oddziaływań na własnym terytorium, oraz tym, że u nich większość to starcy a młodzi meżczyżni są zniewieściali. Rosja zacznie się łamać pod swoim ciężarem - a Polska ma kilkadziesiąt milionów Polonii porozrzucanej na całym świecie, w miarę stabilną sytuację wewnętrzną i dużą część społeczeństwa ma jeszcze jaja - brakuje nam dzieci i technologii, by móc być podmiotem a nie przedmiotem. Z tym dałoby się coś zrobić, byle tylko umiejętnie pograć dyplomacją. Powodzenia nam.
xcg
1 tyg. temu
Zaczynam się bać wojny jak tak dalej bedzie
karzeł2
1 tyg. temu
Tytuł nie jest przypadkowy,autor uważa ,że jak w Polsce kradną to musi to być proceder światowy...Toby świadczyło,ze mamy swój wkład kulturowy na świecie.
Asior
1 tyg. temu
Dali by im po 500 rubli a górnikom po bułeczce i poszli by do domu. W Polsce to zadziałało.
Pawel s
1 tyg. temu
A w Polsce co z tymi co zabili Leppera?
***
1 tyg. temu
Tylko putlera muszą wybrać czy tego chcą czy nie,jak na Białorusi.....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić