Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda pojechał na Jasną Górę. Dziękował Matce Boskiej

9

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda postanowił udać się na Jasną Górę, by podziękować Matce Boskiej. To kolejna taka pielgrzymka z udziałem głowy państwa.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda pojechał na Jasną Górę. Dziękował Matce Boskiej
Andrzej Duda udał się na Jasną Górę (PAP)

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w poniedziałkowym, wieczornym Apelu Jasnogórskim. Głowa państw modliła się w asyście wielu duchownych.

Wybrany ponownie na najwyższy urząd w państwie Andrzej Duda zawierza Królowej Polski wszystkie sprawy Ojczyzny i Narodu - relacjonowali przedstawiciele profilu JasnaGoraNews na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pielgrzymka Andrzeja Dudy na Jasną Górę tuż po wyborach prezydenckich nie powinna nikogo dziwić. Taki sam kierunek obrał, kiedy został prezydentem pięć lat temu.

Żeby Matka Najświętsza miała zawsze naszą Ojczyznę w swojej opiece! -Staję tu jako pielgrzym, to dla mnie miejsce święte i ważne, tu czuję duchowe wsparcie. Chcę tu podziękować i prosić o dalszą opiekę dla Polski i dla mnie - mówił w poniedziałek prezydent Duda.

Wyniki wyborów 2020. Niewielka wygrana Andrzeja Dudy

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, Andrzej Duda ostatecznie zdobył 51,3 procent głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,97 procent. Na pierwszego kandydata głosowało 10 440 648 uczestników, a wspieranego przez KO poparło 10 018 263 osób.

Frekwencja podczas II tury wyborów prezydenckich 2020 wyniosła 68,18 procent. 177 tys głosów uznano za nieważne.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić