oprac. Robert Czykiel| 

Wybory prezydenckie 2020. Jest nowy sondaż. Zaskakująca porażka Dudy

448

Z najnowszego sondażu wynika, że Andrzej Duda przegra w II turze wyborów prezydenckich. Nie tylko z Rafałem Trzaskowskim, ale także Szymonem Hołownią.

Wybory prezydenckie 2020. Jest nowy sondaż. Zaskakująca porażka Dudy
Wybory prezydenckie 2020. Nowy sondaż niekorzystny dla Andrzeja Dudy (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

Nowy sondaż wyborczy przeprowadziła firma Maison&Partners na zlecenie sztabu wyborczego Szymona Hołowni. Wzięło w nim udział 1055 dorosłych Polaków i przeprowadzono go metodą CAWI. Wyniki dla wielu mogą być zaskakujące.

Wybory prezydenckie 2020. Zaskakujące wyniki sondażu

Według badania w pierwszej turze najwięcej głosów otrzyma Andrzej Duda, bo swój głos na niego chce oddać 37 proc. ankietowanych. Rafał Trzaskowski traci do niego niewiele, bo otrzymał 28,4 proc. poparcia. Za nim jest Szymon Hołownia z wynikiem 14,8 proc.

W sondażu pytano także o II turę i tutaj obecny prezydent ma powody do niepokoju. Gdyby jego rywalem był Rafał Trzaskowski, to kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymałby 42 proc. głosów, a Duda 39 proc. Wśród ankietowanych aż 19 proc. nie było w stanie wskazać swojego kandydata.

Zobacz także: Wybory 2020 r. Politolog Barłomiej Biskup ocenia straty, jakie poniósł Andrzej Duda przez Łukasza Szumowskiego

Okazuje się, że także Hołownia jest niebezpiecznym rywalem. W II turze otrzymałby 46 proc. głosów, a Duda 38 proc. Liczba niezdecydowanych osób w tym przypadku to 16 proc.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Jeżeli dojdzie do II tury, to zostanie ona zorganizowana 12 lipca.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić