Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Wybory prezydenckie 2020. Współpracownik Andrzeja Dudy: Możemy tych wyborów nie wygrać

8

Adam Bielan, rzecznik kampanii Andrzeja Dudy, nie wyklucza możliwości, że obecny prezydent nie uzyska reelekcji. - Bez oddolnego ruchu we wszystkich powiatach możemy tych wyborów po prostu nie wygrać - podkreślił.

Wybory prezydenckie 2020. Współpracownik Andrzeja Dudy: Możemy tych wyborów nie wygrać
Andrzej Duda nie wygra wyborów? (PAP)

Kampanie kandydatów na prezydenta RP coraz mocniej się rozkręcają. Podróżują oni po Polsce, by przedstawiać swoje pomysły i uzyskiwać jak największe uznanie w oczach wyborców.

W sondażach prezydenckich wciąż wygrywa Andrzej Duda. Jego przewaga jednak maleje. Znakomite wejście do rywalizacji o prezydenturę zaliczył Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Nawet najciężej pracujący kandydat nie jest w stanie samodzielnie przeprowadzić kampanii. Bez oddolnego ruchu we wszystkich powiatach możemy tych wyborów po prostu nie wygrać - podkreślił na antenie TVP Info rzecznik kampanii Andrzeja Dudy, europoseł Adam Bielan.
Zobacz także: Wybory 2020. Andrzej Duda wdał się w dyskusję z wyborcą. Bronisław Komorowski ocenia

Czytaj także:

Wybory prezydenckie 2020. "Potężna machina hejtu"

Bielan skomentował też poczynania opozycji, przyznając jednocześnie, że konieczna jest bardzo duża mobilizacja wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Opozycja uruchomiła przeciwko nam potężną machinę hejtu. Jeśli nie przeciwstawimy jej prawdziwego ruchu obywatelskiego, to o zwycięstwo będzie bardzo trudno - zaznaczył rzecznik kampanii Andrzeja Dudy.

Bielan mówił w TVP Info o tym, że w przypadku triumfu kandydata opozycji, może dojść do paraliżu państwa. - Władza wykonawcza będzie zablokowana. To zawsze jest niekorzystne, a szczególnie w czasie pandemii i kryzysu - ocenił.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić