Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory prezydenckie 2020. Ostatni dzień na zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego

0

Wtorek to ostatni dzień, w którym można zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020. Jak można to zrobić?

Wybory prezydenckie 2020. Ostatni dzień na zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego
Wtorek do ostatni dzień na zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego (Getty Images)

Ze względu na epidemię koronawirusa, głosowanie w ramach wyborów prezydenckich 2020 zostanie przeprowadzone w trybie hybrydowym. Swój głos będzie można oddać zarówno w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie.

Wtorek jest ostatnim dniem, w którym można zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego. By uzyskać takie prawo, trzeba spełnić pewne wymagania.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki WP. Marek Belka mówi o "decydujących" kandydatach. Nie chodzi o Andrzeja Dudę

Wybory prezydenckie 2020. Co zrobić, by głosować korespondencyjnie?

Chęć głosowania korespondencyjnego trzeba zgłosić komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy właściwej dla danego wyborcy.

Takie zgłoszenie może być dokonane zarówno ustnie, jak i pisemnie. Można również skorzystać z usługi udostępnionej na platformie e-PUAP.

Formularz powinien zawierać kilka istotnych danych osobowych. Należy w nim zawrzeć nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer PESEL wyborcy i adres, na który ma zostać dostarczony pakiet wyborczy. Konieczne jest również podanie numeru telefonu lub adresu e-mail.

Przypomnijmy, że tegoroczne wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Jeżeli pojawi się konieczność przeprowadzenia II tury, to zostanie ona zorganizowana w dniu 12 lipca.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić