Robert Czykiel| 

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski złożył oświadczenie majątkowe

27

Rafał Trzaskowski wraz z żoną złożył oświadczenie majątkowe. Jednocześnie zapowiedział, że chce zmian, które zwiększą przejrzystość w życiu publicznym.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski złożył oświadczenie majątkowe
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski złożył oświadczenie majątkowe (PAP)

Rafał Trzaskowski niedawno został wybrany przez Koalicję Obywatelską nowym kandydatem na prezydenta. Od tamtej pory prezydent Warszawy stał się bardzo aktywny i robi wszystko, by zyskać zaufanie Polaków. To mu się udaje, bo cały czas zyskuje w sondażach.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski złożył zeznanie majątkowe

Tym razem polityk ogłosił na konferencji prasowej, że złożył oświadczenie majątkowe. Dzięki temu wszyscy będą mogli poznać majątek, którym dysponuje wraz z żoną.

Dzisiaj składam swoje oświadczenie majątkowe wraz z żoną, gdzie pokazuje cały swój majątek. Miejmy nadzieję, że presja publiczna na wszystkich tych, którzy do dzisiaj używali wszelkiego rodzaju wykrętów, kruczków prawnych, żeby całego swojego majątku nie pokazać, będzie w Polsce wzrastała - mówi Trzaskowski.

Kandydat na prezydenta domaga się zmian, które zwiększą przejrzystość w życiu publicznym. Zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, by też złożyli swoje oświadczenia majątkowe.

Jeszcze we wtorek Trzaskowski ma spotkać się z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Przedstawi mu projekt ustawy o jawności w życiu publicznym. W ten sposób chce budować zaufanie obywateli do państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić