Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski atakuje Zbigniewa Ziobrę

226
Podziel się:

Rafał Trzaskowski, kandydat KO w wyborach prezydenckich zapowiedział, że jeśli wygra, powoła "niezależnego prokuratora generalnego". Jednocześnie zaatakował ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę i zarzucił mu, że "używa prokuratury do celów politycznych".

Rafał Trzaskowski uderza w ministra Zbigniewa Ziobrę
Rafał Trzaskowski uderza w ministra Zbigniewa Ziobrę ( PAP)

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że gdy wygra wybory, powoła "niezależnego prokuratura generalnego". Podkreślił, że prokuratura musi być "silna i niezależna" i zarzucił Zbigniewowi Ziobrze, że używa jej "do celów politycznych".

Nie może być takiej sytuacji jak dzisiaj, że prokuratura zajmuje się tylko i wyłącznie gnębieniem ludzi, a nie wyjaśnianiem najważniejszych przestępstw. Nie może być tak, że Zbigniew Ziobro używa prokuratury do celów politycznych - zaznaczył na konferencji Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski chce, by prezydent RP miał nowe uprawnienia

Kandydat KO zapowiedział również, że chce powołać Rzecznika Kontroli Państwowej w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Podkreślił, że prezydent "musi mieć instrumenty do tego, żeby kontrolować służby specjalne".

Dzisiaj służby specjalne są słabe i używane jako oręż do walki politycznej przez ministra Mariusza Kamińskiego. W silnym państwie służby specjalne muszą być niezależne i nadzorowane przez kogoś, kto chce wyjaśniać rzeczywistość - powiedział Trzaskowski.

Trzaskowski uważa również, że prezydent powinien powoływać prezesa Prokuratorii Generalnej. Powiedział, że ta instytucja powinna mieć rozszerzone kompetencje, by "badać celowość wydatków spółek Skarbu Państwa i kontrolować, w jaki sposób są obsadzane".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(226)
edi
2 lata temu
smiechu warte
pOOL
2 lata temu
Okazuje się, że obecna oPOzycja sama się określająca mianem "totalnej" jest nawet gorsza od koronawirusa, bo atakuje już od 5 lat i ciągle się mutuje !!!
Polak
2 lata temu
co by nie wymyślił, to już gorzej niż teraz być nie może. wszystko będzie prowadzić ku lepszemu.
kazio
2 lata temu
Dlaczego Polacy tak latwo ulegaja obcym?
luc
2 lata temu
Chce nowych uprawnień dla prezydenta ,znaczy dla siebie , jeśli oczywiście on sam wygra !!!Warunek konieczny i bezwzględny . Wiem jakich !!!! Ja pierwszy to powiem !!!! Mam na to ten dowód , ten wpis !!! Trzaskowski jeśli zostanie prezydentem chce zmienić konstytucję w taki sposób , żeby mógł wszystkich z PiS-u przegonić z Sejmu i bez wyroków powsadzać do więzienia !!! Mało tego. Przy pomocy kolegi Budki ,razem z Mazgułą i elitą podpułkowników PRL-owskiego LWP i wskrzeszonego ORMO zrobią na pożegnanie pisowcom tzw. ścieżkę zdrowia !!! Żeby nie musieli wyskakiwać oknami !!!! Pozabijali by się .
buhaha
2 lata temu
atakuje ziobre najlepszą obroną jest atak to mówi wam mistrz kung fu wamdam
wyborca
2 lata temu
prokurator musi być z PO no i CBA do likwidacji koniecznie żeby żyło się lepiej powrót cystern itd.
Widz
2 lata temu
On tylko atakować umie a niezależnego powała nojmana
PrOkurator
2 lata temu
taki będzie jak ten nick
PrOkurator
2 lata temu
taki będzie jak ten nick
Sprawiedliwy-
2 lata temu
Rafałku a czy rozliczyłeś swoją poprzedniczkę- Hanię - ona jest z twojej kłamliwej i złodziejskiej PO.
Andrzej
2 lata temu
podpowiada dudzie co po wygranych wyborach zrobić. Aleź wtedy byłby to zamach na demokrację
~jz
2 lata temu
Przecierz to szambiarz i paleciarz.Żałosny koleś.
popieram
2 lata temu
ale oddzielenie prokuratora od ministra wymaga ustawy, a do tego prezydent nie ma kompetencji. oczekiwalbym deklaracji stanowczej, że nie odbierze nominacji sędziowskich z rekomendacji upolitycznionego neo - KRS, o czym przesądziły już TSUE i SN
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić