Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie. Są nowe wyniki cząstkowe. Zyskuje Trzaskowski

83
Podziel się:

Trwa liczenie głosów oddanych w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wprawdzie nie znamy jeszcze wyników ostatecznych, jednak Państwowa Komisja Wyborcza otrzymała rezultaty już prawie ze wszystkich, bo z 99,99 proc., obwodów. Minimalnie zyskuje Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie. Są nowe wyniki cząstkowe. Zyskuje Trzaskowski
PKW podało nowe cząstkowe wyniki wyborów. (PAP, PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek)

Według najnowszych wyników cząstkowych, podanych przez PKW po podliczeniu głosów z 99,99 proc. komisji, zwycięzcą wyborów prezydenckich niezmienne pozostaje Andrzej Duda.

Minimalnie zmniejszyła się jednak jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim. Według informacji, przekazanych po godzinie 16, Andrzej Duda uzyskał 51,08 proc. poparcia, przy 48,92 proc. dla Trzaskowskiego.

Czytaj także:

Wyniki cząstkowe wyborów prezydenckich

Oznacza to, że od poprzedniego oświadczenia, podanego po podliczeniu głosów z 99,97 proc. komisji, kandydat KO zyskał 0,09 proc, czyli jego strata do obecnego prezydenta zmniejszyła się o 0,18 proc. Zysk jest zatem minimalny.


Jednocześnie lekko spadła zarejestrowana frekwencja. Według najnowszych danych, w wyborach wzięło udział 67,97 proc. uprawnionych. Wcześniejsze informacje mówiły o 68,12 proc. I tu zatem różnica jest symboliczna.

Wobec tego, nie należy spodziewać się raczej zmiany wyników i, niemal z całkowitą pewnością, Andrzeja Dudę można uznać za zwycięzce prezydenckiego wyścigu.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
Brawo Polacy
2 lata temu
Wygrała ta Polska, dla której Chopin, Sobieski, Pan Tadeusz,Baczewski, Soplica,Paderewski to jedynie nazwy wódek.
Rafal
2 lata temu
Temat zastępczy!
RAFAL
2 lata temu
Prosze już o to nie pytać!
Rafal
2 lata temu
Ustawka
Cierpliwy
2 lata temu
Duda odroczył sobie sąd za łamanie konstytucji o 5 lat Oliwa sprawiedliwa poczekamy Andrzej
Dominigor87!
2 lata temu
OSOBY PRZEBYWAJACE W USA MAJA OBYWATELSTWO POLSKIE I MAJA PRAWO ZGODNIE Z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ DO GLOSOWANIA -pozdrawiam
ha ha
2 lata temu
Na necie była taka super mapka pokazująca przemoc domową i problemy z alkoholem. Aż granatowo było na niej we wschodniej Polsce i Podkarpaciu. I to właśnie elektorat PISu. Pitset plus przeważyło.
chrisssceapc
2 lata temu
Odnośnie składania protestów wyborczych, Sąd Najwyższy orzekł, że należy je składać tylko w ciągu 3 dni od daty ogłoszenia wyników wyborów przez PKW. Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 10 maja 2020 r. w sprawie stwierdzenia braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została opublikowana w Dzienniku Ustaw dopiero 1 czerwca, mimo że powinna być opublikowana niezwłocznie. Marszałek Sejmu miała od tej daty 14 dni na ogłoszenie nowego terminu wyborów. Dlaczego więc, Marszałek Sejmu miała nadzwyczajny komfort zwlekania z ogłoszeniem nowego terminu wyborów, w przeciwieństwie do ogółu obywateli, którym istniejące prawo daje minimalny czas, na przygotowanie protestów wyborczych ? Uważam, że w państwie polskim winna obowiązywać równość wobec prawa, zarówno organów konstytucyjnych, jak i obywateli, którzy nie powinni czuć się dyskryminowani przez obwiązujące prawo, gwarantowane przez Konstytucję. Trzydniowy bezwzględny okres dany obywatelom RP na przygotowanie protestów wyborczych można uznać za dyskryminujący i niesprawiedliwy. Nijak to się ma do komfortu Marszałek Sejmu, która mogła manewrować terminem następnych wyborów, z uwagi na korzystny przepis Kodeksu wyborczego. Reasumując jest to moim zdaniem konstytucyjny delikt prawny o wyraźnie pejoratywnym zabarwieniu, sprzeczny z Konstytucją w rozumieniu równości wobec prawa.
stęskniony
2 lata temu
Rafałek ! Proszę wracaj "Czajka" czeka i weź ze sobą koniecznie posła Nitroglicerynę. Będzie fajnie!
Paulus
2 lata temu
Dać tęczowemu długopis, to go połamie. Wiesz pan, taka natura.
Ndjjfjf
2 lata temu
ANDRZEJ DUDA TO SIĘ UDA
Bfjfjtk
2 lata temu
OSOBY POZA POLSKĄ POWINNY BYĆ POZBAWIONE PRAW WYBORCZYCH
fgu
2 lata temu
fa-szy-sto-wski prezydent pedofili lgbt
neonik
2 lata temu
i bardzo dobrze gonić lewactwo
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić