Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Przez nich przegrał Rafał Trzaskowski? Hanna Lis wskazała winnych

1085

Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego są rozczarowani wstępnymi wynikami wyborów. Hanna Lis uważa, że do jego porażki przyczynili się Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wybory 2020. Przez nich przegrał Rafał Trzaskowski? Hanna Lis wskazała winnych
Wybory 2020. Hanna Lis wskazała winnych porażki Rafała Trzaskowskiego (East News)

Pewne było, że niezależnie kto wygra II turę wyborów prezydenckich, to w Polsce znowu będzie gorąco. Ostatnie wyniki sondażowe potwierdzają, że prezydentem pozostanie Andrzej Duda. Wśród zwolenników jego rywala zaczęło się szukanie winnych.

Wybory 2020. Hanna Lis wie, przez kogo przegrał Trzaskowski

Na ten temat wypowiedziała się Hanna Lis. Dziennikarka bez problemu znalazła dwóch polityków, którzy powinni czuć się współodpowiedzialni za porażkę Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o jego konkurentów z I tury.

Gratulacje dla Szymona Hołowni, twój interes partyjny wygrał z racją stanu zanim nawet zdążyłeś stworzyć partię - pisze dziennikarka.
Na Władysława Kosiniaka-Kamysza nawet szkoda klawiatury. Scenariusz węgierski niczego was nie nauczył - dodała w kolejnym wpisie.
Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Szymon Hołownia mówi o "wielkim, milczącym uczestniku II tury"

Jak poinformowała w poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza, Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Trzaskowski 48,79 proc. Dane pochodzą z 99,97 komisji.

Hołownia przed II turą wyborów prezydenckich oficjalnie poparł kandydaturę Trzaskowskiego. Z kolei Kosiniak-Kamysz postanowił nie apelować do swoich wyborców, na kogo powinni zagłosować w niedzielę 12 lipca.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić