aktualizacja 

Wybuch na terenie ukraińskiej ambasady w Madrycie. Ładunek przyszedł listem

Na terenie ambasady Ukrainy w stolicy Hiszpanii doszło do wybuchu. Przyczyną był ładunek umieszczony w liście. Jedna osoba została ranna.

Wybuch na terenie ukraińskiej ambasady w Madrycie. Ładunek przyszedł listem
Do wybuchu doszło po godz. 13 (PAP, Chema Moya)

Jak donosi serwis elespanol.com - do wybuchu doszło po godzinie 13. Ładunek umieszczony był w liście, który otwierał pracownik placówki. Na szczęście urzędnikowi nie stało się nic poważnego i o własnych siłach dotarł do szpitala.

Komendant został lekko ranny, jest hospitalizowany, otrzymuje konieczną pomoc medyczną. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - napisał na Facebooku rzecznik ukraińskiego MSZ, Ołeh Nikołenko.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

List adresowany do ambasadora

Serwis elpais.com informuje, że list, w którym znajdował się ładunek, był zaadresowany do ambasadora Ukrainy w Hiszpanii Serhija Pohorelcewa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraina pogrążona w ciemnościach. "Problem będzie narastał. Czeka nas fala uchodźców"
Minister Spraw Zagranicznych Dmytro Kułeba polecił wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich ukraińskich ambasad. Wezwał również hiszpańskie władze do pilnego zbadania okoliczności tego ataku - oświadczył w mediach społecznościowych Nikołenko.

Nikołenko dodał, że ktokolwiek stoi za tym atakiem, nie odniesie sukcesu w zastraszaniu ukraińskich dyplomatów i nie przeszkodzi im w codziennej pracy nad umacnianiem Ukrainy i powstrzymywaniem rosyjskiej agresji.

Na terenie ambasady Ukrainy pracują hiszpańskie służby, także śledczy z psami tropiącymi, którzy sprawdzają, czy w budynku nie ma też innych materiałów wybuchowych.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić