Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ABA
|

Wydali instrukcje dla księży. Tego nie wolno robić w kościołach

414
Podziel się

Radomski Sanepid zwrócił się do księży z prośbą o przestrzeganie obostrzeń w kościołach. Chodzi przede wszystkim o dezynfekcję rąk przed Komunią, zasłanianie ust i zachowanie dystansu.

Wydali instrukcje dla księży. Tego nie wolno robić w kościołach
Księża upomnienia przez sanepid. (zdjęcie poglądowe) (Pexels)
bFdNTWxx

Lucyna Wiśniewska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu pisze do księży o przestrzeganie obostrzeń. Chodzi przede wszystkim o podstawowe zasady takie jak dezynfekcja rąk czy zasłanianie ust.

Sanepid upomina księży

Chodzi o dezynfekcję rąk przed i po Komunii, zasłanianie ust maseczką podczas kontaktu z wiernymi w kancelarii parafialnej i zakrystii oraz podczas udzielania Komunii świętej - pisze dr Lucyna Wiśniewska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu.
bFdNTWxz

Zwrócono także uwagę na zasłanianie ust i nosa. Każdy powinien mieć maseczkę na terenie kościoła czy zakrystii. A informacja o tym musi być wywieszona na drzwiach kościoła czy sal parafialnych.

Przypomniano, że zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w całym kraju. Dozwolone są tylko maseczki - chusty czy przyłbice nie zapewniają dostatecznej ochrony. Usta i nos trzeba zasłaniać w pomieszczeniach zamkniętych. m.in. w sklepie, galerii handlowej czy szkole.

bFdNTWxF
Szczepienia to najskuteczniejsza metoda zapobiegania chorobom zakaźnym. Zależy nam na tym, by jak najwięcej Polaków chciało i mogło uchronić się przed zachorowaniem na COVID-19 - dodaje dr Lucyna Wiśniewska.
Zobacz także: Inflacja największym problemem PiS-u. Prof. Dudek: Prezes lubi gromkie zapowiedzi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNTWya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(414)
Lucyferek Ryd...
2 miesiące temu
A po co wiernym kontakt z księciem? Im jest potrzebny kontakt ze skarboną najlepiej z płatnością zbliżeniową bezdotykową.
Monia
2 miesiące temu
mojemu Stachowi po drugiej dawce przybyło ok.5 cm.Wiecie gdzie. Chce już trzecią dawkę. A WY CO NA TO.???????
wierzący
2 miesiące temu
To nie ma być prośba lecz polecenie. Nie zastosowanie się do zaleceń powinna skutkować natychmiastową karą. My wierzymy w Boga a ci z kościoła nie, dlatego mają się lepiej?
bFdNTWyb
Andrzej
2 miesiące temu
Jestem zachwycony postępowaniem duchownych w Swiątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.Od początku pandemii uczestniczę w mszy św. o godz. 9 tej,transmitowanej przez POLSAT news.Księża podczas zbierania ofiar na tacę i podawania komunii mają maseczki,a wcześniej dezynfekują ręce,komunię podają na ręce wiernych..I to jest godne pochwały.
symbol
2 miesiące temu
Przecież pan minister Andrzej Dera powiedział:"Maseczka jest symbolem. Ale nie niszczmy tych symboli" Główny Inspektor Sanitarny, pan Pinkas mówił, że maseczki są po to, żeby nam przypominać, że jest epidemia. Zatem nie ma żadnego znaczenia, czy maseczka zakrywa usta i nos, same usta czy jest pod brodą. Ważne, żeby był "symbol".
Andrzej
2 miesiące temu
Jestem zachwycony postępowaniem duchownych w Swiątyni Opatrzności Bożej.Od początku pandemii,co niedzielę uczestniczę w mszy o godz9tej transmitowanej właśnie z Warszawy.Księża przed komunią dezynfekują ręce,zakładają maseczki a komunię podają na rękę/nie widziałem aby ktoś brał do ust z ręki kapłana.I to jest przykład do naśladowania
doradca
2 miesiące temu
oj, a nie mogą wymyśleć szczepionki w opłatku ???? problem szczepienia emerytów zostałby rozwiązany w mig
No tak..
2 miesiące temu
Dobrze że pani poprawiła się w drugiej części artykułu, ponieważ chodzi o zasłanianie ust i NOSA a nie tyko ust. Większość ludzi w kościele i nie tylko zasłania usta a oddycha przecież przez nos. szkoda że większość nie zwraca uwagi tym ludziom nawet w kolejkach w przychodni przechodzi lekarz i nie zwraca ludziom uwagi. W końcu by się nauczyli poprawnie nosić maseczki.
brawo my
2 miesiące temu
to co najważniejsze tego nie ma w instrukcji !!!!!!!!!
kkkk
2 miesiące temu
Ważne są ciche ofiary!!!!
No to
2 miesiące temu
zwróćcie uwagę:"zwrócił się do księży z prośbą"!!! Czy kogo innego zwraca się z prośbą? Łoi kary!
anty mocher
2 miesiące temu
JA ROBIE JEDNO ,od 45 lat nie chodze tam
Ewa
2 miesiące temu
Przed Bogiem Wszechmocnym w masce ? Komunię Świetą wiec jak przyjmować , jak jedynie możliwa postawa to na klęczkach i do ust ? gdzie ja żyję ?
bFdNTWxT
Ja przeprasza...
2 miesiące temu
... ale cholernie drogie to wasze wafelkowanie. Dla każdego podatnika.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić