aktualizacja 

Wydało się, co Wałęsa sądzi o Tusku. Lider PO musi to przeczytać

231

Lech Wałęsa nie ukrywa swojej niechęci do Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z "Super Expressem" mocno chwalił natomiast Donalda Tuska. Zapowiedział, że będzie go wspierał.

Wydało się, co Wałęsa sądzi o Tusku. Lider PO musi to przeczytać
Lech Wałęsa odkrywa tajemnice biblijne (fot. East News)

Były prezydent nie ukrywa, że nie darzy sympatią Prawa i Sprawiedliwości. Zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku Donalda Tuska, który latem wrócił do polskiej polityki.

Tusk to jeden z najzdolniejszych ludzi w Polsce. Tu i ówdzie nie ma może trochę doświadczenia, ale niezależnie od tego czy tego chce, czy nie, ja mu będę pomagał i go wspierał - powiedział Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem".

Nie jest wykluczone, że Tusk za cztery lata wystartuje w wyborach prezydenckich. Wtedy będzie mógł liczyć na poparcie Wałęsy. - Jeśli stanie w szranki z kandydatem PiS w wyborach prezydenckich, to ja go będę wspierał. Tusk może najwięcej zrobić w polityce i wygrać z PiS-em - dodaje.

Podzieleni w sprawie Wałęsy

Wałęsa, legenda "Solidarności" i Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990-95, dzisiaj wywołuje sporo kontrowersji.

Od czasu przemian ustrojowych w naszym kraju pojawiały się bowiem zarzuty, że Wałęsa w przeszłości współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa pod pseudonimem "Bolek". Taką tezę postawiono m.in. w książce historyków IPN pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Sam były prezydent konsekwentnie zarzeka się, że to nie jest prawda.

Zobacz także: Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok. Mamy najnowszą prognozę
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić