Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Wygląda jak wypluta landrynka. Znalezisko kobiety jest warte fortunę

132
Podziel się

Niezwykłego odkrycia dokonała para Amerykanów z Kalifornii. Noreen Wredberg i jej mąż Michael w parku stanowym w Arkansas znaleźli dziwny żółty kamień. Nie mieli pojęcia, że w ich ręce wpadł przedmiot wart setki tysięcy dolarów.

Wygląda jak wypluta landrynka. Znalezisko kobiety jest warte fortunę
Para Amerykanów znalazła w ziemi drogocenny kamień (Park Stanowy Krateru Diamentów w Arkansas)
bETYrrIR

Niecodzienne odkrycie miało miejsce w Parku Stanowym Krateru Diamentów w Arkansas. W pewnym momencie, Wredbergowie natrafili na wystający z ziemi błyszczący kamień. Okazało się, że znaleźli 4,38-karatowy diament.

Drogocenny kamień jest wielkości landrynki, ma kształt gruszki i kolor lemoniady – poinformował kierownik parku Caleb Howell.
bETYrrIT

Niezwykłe znalezisko w ziemi. Odkryli 4,38-karatowy żółty diament

Park stanowy w Arkansas to jedyne miejsce na świecie otwarte dla turystów, w którym można znaleźć diamenty. Władze amerykańskiego rezerwatu pozwalają odwiedzającym zachować swoje znaleziska dla siebie. Od 1906 roku odkryto tam ponad 75 tys. drogocennych kamieni.

Do Krateru Diamentów zjeżdżają poszukiwacze szczęścia z całych Stanów Zjednoczonych. Mimo wielogodzinnych wysiłków, większość osób wychodzi z parku z niczym. Wredbergowie postanowili odwiedzić rezerwat, ponieważ zaplanowana trasa ich wycieczki zahaczała o pobliski Park Narodowy Hot Springs.

Przewodnik Waymon Cox ocenił, że para miała doskonałe warunki do szukania diamentów. Wcześniej przez kilka dni miał padać deszcz.

bETYrrIZ
Kiedy woda odsłoni większy diament, a potem wyjdzie słońce, jego błyszczącą powierzchnię można łatwo dostrzec pomiędzy hałdami ziemi – podkreślił.

Park Krateru Diamentów w Arkansas. Wystarczyła im niecała godzina

Wredbergowie znaleźli diament podczas pierwszej godziny pobytu w parku. Diament został nazwany imieniem Lucy, na cześć kotki, którą posiada para. Nie jest jasne, ile warty może być drogocenny kamień, z pewnością jednak jest to całkiem okrągła sumka. Władze parku podkreślają, że nie zajmują się wycenami diamentów.

Poprzedni ogromny kamień szlachetny w Parku Stanowym Krateru Diamentów znaleziono w Święto Pracy, 1 maja 2020 roku. Mieszkaniec Arkansas wykopał z ziemi diament o wadze 9,07 karatów. Z kolei w 1924 roku w parku odkryto 40,23-karatowy kamień. Zapisał się on w księdze rekordów Guinessa jako największy diament znaleziony kiedykolwiek na terenie Stanów Zjednoczonych.

bETYrrJa

Obejrzyj także: Niezwykły minerał zaklęty w diamencie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETYrrJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
dsokol
2 miesiące temu
"wart setki tysięcy" to chyba pesos a nie dolarów. Za 4 karaty surowego diamentu jak dostaną 10 tys. to będzie bardzo dobra cena. Bardziej prawdopodobne 4-6 tys.
Poszukiwacz s...
2 miesiące temu
Ja wczoraj po południu w zachodniej Polsce znalazłem zaschnięte odchody mamuta i się nie chwalę
Jack S
2 miesiące temu
Się przechwalają- ja wczoraj znalazłem na śmietniku flaszkę bimbru i nic nie gadam
bETYrrJv
Quentin
2 miesiące temu
Trochę wyobraźni proszę. 4 karaty to niecałe pół grama. Daleko mu do landrynka, który waży 10 razy więcej
Jola
2 miesiące temu
Dla Tuska to Merkel jest diamentem 😲😲
lolk
2 miesiące temu
"Władze amerykańskiego rezerwatu pozwalają odwiedzającym zachować swoje znaleziska dla siebie." I to jest ludzkie podejscie do obywatela. W Polsce dostali by kare a kamien by skonfiskowano i wystawiono w gablocie na wawelu jako pisowski skarb
Lala
2 miesiące temu
W Polsce jakby znaleziono diamenty Tusk i cała opozycja kolesi uznała by że to Niemieckie zgubili jak nas okupywali 😝😝
POnury
2 miesiące temu
Teściowa też dumna ,że córcia znalazła taki diament . Może nie żółty ale rudy .No ale zawsze...
Ja wiem
2 miesiące temu
To nic nie warte lepiej zjeść kiełbasę na gorąco
Ja wiem
2 miesiące temu
To nic nie warte lepiej zjeść kiełbasę na gorąco.
Lalunia
2 miesiące temu
A na zdjęciu jest zatopiony robal. Miałam nadzieję na lepszy tekst typu: odkryto zatopiony owad w bursztynie z epoki dinozaurów, czy coś w tym stylu.
Grubas
2 miesiące temu
Ja to jednak bym wolał znaleźć landrynkę. Może być nawet lekko wyciamkana i wypluta
P.s.
2 miesiące temu
Fajny tekst
bETYrrJn
Poszłe Dzieś
2 miesiące temu
Dobrze, że u nas nie każą jeszcze za znalezienie drogi do domu. Takie diamentu nie chciałbym znaleźć w Polsce, bo więzienie, prześladowanie rodziny, ekshumowanie zmarłych z rodziny w celu wykonania badań. Za dużo tego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić