Wyhodował ponad 1160-kilogramowego potwora. Pobił rekord kraju

8

Travis Gienger z Minnesoty wyhodował dynię ważącą ponad 1160 kg. Pobił tym samym rekord całych Stanów Zjednoczonych. Media społecznościowe obiegły relacje ukazujące mężczyznę pozującego do zdjęcia z gigantycznym okazem. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa!

Wyhodował ponad 1160-kilogramowego potwora. Pobił rekord kraju
Travis Gienger wyhodował najcięższą dynię w USA. Waży 1161 kg (Getty Images)

Takie zbiory nie zdarzają się na co dzień. Nauczyciel ogrodnictwa z Minnesoty ustanowił w poniedziałek nowy rekord USA, jeśli chodzi o najcięższą dynię. Wyhodowana przez niego tykwa ważyła dokładnie 2560 funtów, co daje w przeliczeniu 1161 kilogramów.

Hodowca z Minessoty wygrał konkurs ważenia dyń. "To jak wygranie Tour de France na traktorze"

Pochodzący z miasta Anoka w stanie Minnesota Travis Gienger wygrał coroczny konkurs ważenia dyń w Północnej Kalifornii. Okazało się, że udało mu się wyhodować najcięższą dynię w Stanach Zjednoczonych.

Do przeniesienia dyni na wagę konieczny był specjalny wózek widłowy. Kiedy zgromadzeni zobaczyli wynik, wprost nie mogli uwierzyć własnym oczom.

W Minnesocie mieliśmy wspaniały środek roku, ale wiosna w naszym stanie była bardzo trudna pod kątem rolnictwa. Wygranie konkursu z dynią wyhodowaną w Minnesocie… To nie powinno mieć miejsca. To jak wygranie Tour de France na traktorze – podkreślił z uśmiechem hodowca.

Mężczyzna musiał wieźć swoją gigantyczną tykwę samochodem przez 35 godzin. W końcu udało mu się jednak dotrzeć na 49. Mistrzostwa Świata w Ważeniu Dyń, odbywające się w Half Moon Bay, na południe od San Francisco.

Myślicie, że jazda samochodem podczas śnieżycy jest bardzo trudna? Spróbujcie przewieźć taką gigantyczną dynię! – stwierdził po całym konkursie rozemocjonowany zwycięzca.

Pobił rekord USA. Travis Gienger wyhodował najcięższą dynię w kraju

Okazuje się, że Travis Gienger ma patent na wygrywanie. W 2020 roku zajął pierwsze miejsce w ówczesnej edycji konkursu. Teraz jednak pobił rekord USA, ustanowiony w zeszłym tygodniu przez hodowcę z Nowego Jorku.

Mężczyźnie udało się wyhodować dynię ważącą 2554 funtów, czyli dokładnie 1159 kg. Nie nacieszył się jednak długo swoim rekordem. Jak łatwo wyliczyć, mieszkaniec Minnesoty wyhodował dynię cięższą aż o 2 kilogramy.

Najcięższa dynia na świecie została wyhodowana w 2021 roku we Włoszech. Jak podaje księga rekordów Guinnessa, na południu Europy udało się wyhodować kabaczek ważący dokładnie 1225 kg.

Obejrzyj także: Wrzucił dynię do wody. Zaskakujące, co się stało

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić