Wyjątkowe zjawisko w Turcji. To pojawiło się na niebie

18

To wyjątkowe zjawisko nie zdarza się codziennie. A jednak pewnemu rodzicowi udało się je uchwycić na krótkim nagraniu. Onur Kaçmaz znajdował się wieczorem w parku dla dzieci, kiedy jego oczom ukazał się spektakularny widok. Niebo nagle zmieniło kolory.

Wyjątkowe zjawisko w Turcji. To pojawiło się na niebie
Wyjątkowe zjawisko w Turcji. To pojawiło się na niebie. (YouTube, The Independnt)

O sprawie pisze właśnie zagraniczny portal "The Independent". Wyjątkowe zjawisko zaobserwował pewien szczęściarz - spacerowicz, gdy był w parku dla dzieci w Turcji. Aż przecierał oczy ze zdumienia.

Nad miastem Erzurum i prowincją Gumushane (wschód kraju) ciemne niebo nagle zmieniło kolory. Dało się widzieć potężne zielone błyski światła. Mężczyzna od razu chwycił za telefon. Zdążył nagrać ten naprawdę spektakularny widok. Wideo wrzucił do sieci. Szybko zainteresowały się nim media.

Tak zmieniło się niebo nad Turcją. To sprawka przelatującego meteoroidu

Okazuje się, że incydent, jaki zarejestrował swoim telefonem mieszkaniec Turcji, pokazuje meteor na niebie (świecący ślad, jaki zostawia meteoroid). To właśnie on spowodował dziwne, zielone błyski światła na tureckim niebie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Płonąca kula ognia. Przypadkowo nagrali meteor nad sobą
W tym spektakularnym momencie chmury zdawały się "rozświetlać", co przypuszczalnie było spowodowane wejściem meteoroidu w górne warstwy atmosfery Ziemi i nagrzaniem się w wyniku tarcia - podaje "The Independent".

Portal zamieścił wideo Turka na swoim koncie na YouTube. Cieszyło się ono dużą popularnością. W ciągu dwóch godzin od publikacji zebrało przeszło 300 wyświetleń. Internauci nie mogli się nadziwić. "Wow" - pisała jedna osoba. "Gdyby tylko ten dzieciak miał w dłoni młot Thora (bóg piorunów i burzy - przyp. red.)" - dodawał następna.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić