BOB| 

Wyjątkowy ślub w Bydgoszczy. Pobrali się znani polscy lekarze

2251

Maciej Socha i Mateusz Wartęga zorganizowali symboliczny ślub w Polsce, choć prawo nie będzie go respektować. Mężczyznom jednak bardzo zależało, aby w otoczeniu bliskich powiedzieć: "biorę cię za męża".

Wyjątkowy ślub w Bydgoszczy. Pobrali się znani polscy lekarze
Para lekarzy - Maciej Socha i Mateusz Wartega podczas uroczystosci weselnej (Agencja Gazeta, Roman Bosiacki)

W Polsce nie ma prawa, które zezwalałoby na zawieranie związków małżeńskich przez pary homoseksualne. Takie osoby często decydują się na ślub w innych krajach, w których jest to zalegalizowane. Tak zrobili Maciej Socha i Mateusz Wartęga.

Symboliczny ślub lekarzy w Polsce

Kilka miesięcy temu oficjalnie pobrali się w Edynburgu. Zależało im jednak na tym, żeby chociaż symbolicznie zrobić to samo w Polsce i w otoczeniu najbliższych. W końcu wyjątkowa uroczystość doszła do skutku w Bydgoszczy.

Na ślub przyjechało około 80 gości. "Gazeta Wrocławska" zdradza, że ceremonię poprowadziła Bogna Jurek-Drzewiecka, a mały koncert dała Beata Spychalska. Najważniejszy był jednak moment, gdy padły słowa: "Ja, Maciej, biorę sobie ciebie Mateusza, za męża".

Mateusz i Maciej na co dzień pracują w branży medycznej. Pierwszy jest stażystą i chce zostać chirurgiem medycyny estetycznej. Drugi to z kolei uznany ginekolog i położnik. W Polsce jednak ich małżeństwo nie będzie uznawane.

Boli mnie, że w Polsce formalnie nadal jesteśmy dla siebie obcymi facetami. Mam jednak nadzieję, że kiedyś to się zmieni - mówi Socha.
Zobacz także: "Polscy geje z teledysku Roxette": Ludzie próbują leczyć z homoseksualizmu. Byłem w klasztorze!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić