Wykurzą ludzi Zbigniewa Ziobry po 17 latach? Chcą zmian na Podhalu

9

Konserwatywne Podhale o ustalonym od lat porządku w strukturach samorządowych wreszcie doczeka się zmian? Po władzę chcą sięgnąć kandydaci z nowo powstałego komitetu wyborczego Przyszłość Powiatu Nowotarskiego. To oni chcą pokonać w wyborach ludzi Zbigniewa Ziobry.

Wykurzą ludzi Zbigniewa Ziobry po 17 latach? Chcą zmian na Podhalu
Chcą zmienić politykę Podhala i wykurzyć ludzi Zbigniewa Ziobry (Facebook)

Są mieszkańcami powiatu nowotarskiego zaangażowanymi w sprawy samorządu i działalność lokalnych społeczności i właśnie powołali komitet wyborczy, by walczyć o władzę w nadchodzących wyborach samorządowych w regionie.

W skład KWW, jak podaje "Gazeta Wyborcza" wchodzą urzędnicy, przedsiębiorcy, lekarze, strażacy, ale też osoby, których bezpośrednio dotknęły decyzje polityków Zbigniewa Ziobry. O sobie mówią prosto.

Stanowimy zgrany, niezależny zespół reprezentujący bardzo różne środowiska, organizacje społeczne i grupy nieformalne działające na terenie naszego powiatu. Od dawna współpracujemy i prowadzimy dialog, aby wypracować najlepsze rozwiązania zapewniające rozwój i pomyślną przyszłość mieszkańcom naszych małych ojczyzn i całego powiatu nowotarskiego - czytamy na stronie nowopowstałego komitetu wyborczego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: „To była apokalipsa”. Nowa Biała zrujnowana przez pożar

Celem kandydatów i kandydatek, którzy szerzej zaprezentowali się swoim wyborcom i wyborczyniom na niedzielnej konwencji, jest odsunięcie od władzy rządzących od 2006 roku na Podhalu członków Suwerennej Polski, czyli partii Zbigniewa Ziobry.

- Zdecydowaliśmy się na udział w kampanii po to, żeby wprowadzić zmiany. W przypadku powiatu nowotarskiego mamy do czynienia z tą samą władzą od czterech kadencji - mówił Piotr Budny, lider na liście komitetu Przyszłość Powiatu Nowotarskiego w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Wcześniej Piotr Budny był jednym z organizatorów protestów w Rabie Wyżnej. Co na to ziobryści? Cóż, pierwszy raz od lat mają się czego obawiać i nie mogą być pewni sukcesu w wyborach samorządowych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić