oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Sondaż prezydencki. Kto wygra w drugiej turze wyborów?

5

Jak będzie wyglądała II tura wyborów? Który z kandydatów - Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski - zyska większe poparcie społeczeństwa? Przedstawiamy wyniki najnowszego sondażu.

Sondaż prezydencki. Kto wygra w drugiej turze wyborów?
Wyniki sondażu dla WP (KPRP)

Wyniki w II turze wyborów. Najnowszy sondaż

W II turze zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Według sondażu pracowni IBRiS, przeprowadzonego dla WP jeszcze przed ciszą wyborczą, 26 czerwca, do głosowania w II przystąpiłoby około 62 proc. wyborców.

Kto wygra w drugiej turze? Sondaż IBRiS dla WP pokazuje zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich. Obecny prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej dostałby 48,1 proc. głosów.

Na Andrzeja Dudę, obecnego Prezydenta RP, zagłosowałoby 45,6 proc. wyborców. Z kolei aż 6,1 proc. ankietowanych w piątek 26 czerwca nie wiedziało jeszcze, na kogo odda głos, gdy dojdzie do II tury wyborów.

Kiedy II tura wyborów?

Według sondażu late poll od Ipsos Andrzej Duda uzyskał 42,9 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,3 proc. głosów. Ponieważ żaden z nich nie miał we wczorajszych wyborach wymaganego przez Kodeks wyborczy co najmniej 50-procentowego poparcia, konieczna jest II tura wyborów, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. "To będzie brutalne". Gronkiewicz-Waltz wytyka PiS dziadka z Wermachtu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić