Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy oficjalne wyniki? Szef PKW zabrał głos

0

I tura wyborów prezydenckich 2020 przeszła już do historii. Według sondażu exit poll, największe poparcie uzyskał Andrzej Duda (41,8 proc.). Kiedy poznamy oficjalne wyniki?

Kiedy wyniki wyborów? Szef PKW odpowiada
Kiedy wyniki wyborów? Szef PKW odpowiada (PAP)

Wyniki sondażu exit poll pojawiły się już kilka chwil po zamknięciu lokali wyborczych, co nastąpiło o godzinie 21:00. Według nich największe poparcie w I turze wyborów prezydenckich uzyskał Andrzej Duda (41,8 proc.).

Na drugim miejscu uplasował się natomiast Rafał Trzaskowski (30,4 proc.), a na trzecim - Szymon Hołownia (13,3 proc.). Więcej na ten temat TUTAJ.

W późnych godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek mają pojawić się również wyniki late poll. Możliwe nawet, że poznamy je w poniedziałkowy poranek.

Zobacz także: Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Andrzej Duda pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu. "Będzie razem stawać w szranki"

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy ostateczne wyniki?

Wielu Polaków z uwagą analizuje wyniki sondażowe, ale mimo wszystko najbardziej czeka na te oficjalne. Kiedy mają się one pojawić? Głos w tej sprawie zabrał przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Ogłoszenie wyników wyborów możliwe we wtorek; sądzę, że najpóźniej w środę rano - powiedział szef PKW, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Już praktycznie pewne jest, że konieczna będzie druga tura, w której spotkają się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Ma do niej dojść w dniu 12 lipca.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić