Wypadek na Mazowszu. Zginęła 16-letnia rowerzystka

180

W niedzielę 15 maja w Goszczynie (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego wypadku. Niestety, życie straciła 16-letnia rowerzystka. To kolejne takie zdarzenie, do którego doszło w trwający weekend.

Wypadek na Mazowszu. Zginęła 16-letnia rowerzystka
Radiowóz - zdjęcie ilustracyjne (Policja)

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 maja po godzinie 13:00. W miejscowości Goszczyn 16-letnia rowerzystka wjechała pod nadjeżdżający autobus. Wypadek okazał się tragiczny w skutkach.

16-letnia rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wyjechała z ulicy podporządkowanej wprost pod autobus. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, nastolatka zmarła - przekazała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Kierujący autobusem mężczyzna został przebadany alkomatem. W chwili zdarzenia 49-latek był trzeźwy.

Tragiczny weekend na drogach

Rzeczniczka przypomniała, że to kolejna tragedia, do której w trwający weekend doszło na Mazowszu. W sobotę w Gielniowie pod koła ciężarówki wpadł 12-letni chłopiec, który jechał na hulajnodze elektrycznej.

Dziecko wyjeżdżało z utwardzonej gruntowej drogi na drogę powiatową. Na skutek niezachowania ostrożności podczas włączania się do ruchu, chłopiec wjechał pod nadjeżdżającego z jego lewej strony ciężarowego forda.

Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Niestety, kilka godzin później chłopiec zmarł.

Zobacz także: Leszczyna jednak nie poparła ustawy PiS? Posłanka KO tłumaczy
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić