Wypadek w Akademii Muzycznej. Instrument był wart fortunę

33

Studenci Poznańskiej Akademii Muzycznej nie nacieszą się już wartym podobno ponad milion złotych fortepianem. Instrument został uszkodzony w wyniku nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło na uczelnianej auli. Wszystko widać na udostępnionym w sieci nagraniu.

Wypadek w Akademii Muzycznej. Instrument był wart fortunę
Fortepian został zniszczony (Facebook)

Do sytuacji doszło w minioną sobotę. Na facebookowym profilu "Poznański Trójkąt Bermudzki" udostępniono nagranie z Auli Nova Poznańskiej Akademii Muzycznej. Na wideo widać przebieg całego incydentu.

Kosztowny wypadek w Akademii Muzycznej

Już początek filmu zapowiada nieszczęście. Na nagraniu widzimy, jak umiejscowiona na scenie winda zaczyna się powoli unosić. Stał na niej potężny fortepian, niestety jego przód wystawał poza platformę.

Instrument zaczął stopniowo zsuwać się z windy. Katastrofie desperacko próbował zapobiec obecny na sali mężczyzna, niestety bezskutecznie. Kiedy platforma podniosła się do końca, fortepian runął na ziemię w pozycji pionowej, klawiaturą w dół.

Jak wskazują administratorzy profilu "Poznański Trójkąt Bermudzki", instrument był wart ponad milion zł. Nie wiadomo, czy został ubezpieczony ani jak poważne są uszkodzenia. Akademia Muzyczna w krótkim oświadczeniu poinformowała jedynie, że "wszystkie okoliczności zdarzenia oraz stan instrumentu są badane".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Pieniądze to temat tabu w rodzinach. Adam Bodnar mówi, jak się zabezpieczyć
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić