Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 
aktualizacja 

Olsztyn. 63-latek znalazł kopertę. Gdy zajrzał do środka, osłupiał

354

Jeden z mieszkańców Olsztyna popisał się wzorową postawą. 63-latek, który chce pozostać anonimowy, znalazł na jednej z ulic kopertę. Jej zawartość przyprawiłaby o niezły zawrót głowy większość z nas. W kopercie znajdowało się 33 240 zł. Olsztynianin zaniósł kopertę do budynku komendy policji, a funkcjonariusze szybko ustalili do kogo należą pieniądze.

Olsztyn. 63-latek znalazł kopertę. Gdy zajrzał do środka, osłupiał
Mieszkaniec Olsztyna znalazł na ulicy tajemniczą kopertę (Getty Images, Pixabay)

Chociaż 63-latek z województwa warmińsko-mazurskiego poprosił o anonimowość, to Komenda Miejska Policji w Olsztynie nie pozostała obojętna na to, co wydarzyło się w mieście w ostatnich dniach. Okazuje się, że mężczyzna znalazł na ulicy kopertę, w której znajdowały się ponad 33 tys. zł.

Mężczyzna znalazł pieniądze w kwocie ponad 30 tys. zł i ani przez chwilę nie zawahał się, aby po pierwsze sprawdzić, czy pieniądze nie pochodzą z przestępstwa a po drugie dotrzeć do ich prawowitych właścicieli. W tej decyzji mężczyznę wspierała jego żona - informuje Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Znalazł kopertę z 33 tys. zł. Uczciwy 63-latek z Olsztyna

Do opisywanego zdarzenia doszło w ostatni czwartek (9 czerwca). Po tym jak mężczyzna przyniósł kopertę z pieniędzmi do budynku komendy przy ul. Partyzantów, funkcjonariusze nie mieli trudnego zadania do wykonania. Na kopercie widniały adres, imię i nazwisko posiadacza gotówki.

Na podstawie tych informacji, policjanci dotarli pod wskazany adres, gdzie zastali zdziwione wizytą mundurowych małżeństwo - dodaje Prokopczyk.

Para przeliczyła pieniądze i stwierdziła, że brakuje jej sporej sumy pieniędzy. - Po nitce do kłębka... przypomnieli sobie, że dzień wcześniej wynosili do kosza na śmieci kilka nieużywanych rzeczy, jak się okazało, wśród których znalazła się koperta z ich oszczędnościami.

Małżeństwo z Olsztyna doceniło godną naśladowania postawę mężczyzny. 63-latek za dostarczenie koperty z gotówką do budynku miejskiej komendy otrzymał tzw. znaleźne.

Zobacz także: Rata o 200 zł niższa. "Obliczyłem. Wystarczy skorzystać z pomocy rządy"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić