Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Wypisują dzieci z religii. Oburzony ksiądz napisał list do rodziców

2218

Po protestach w sprawie aborcji i ostatnich aferach pedofilskich coraz więcej osób wypisuje swoje dzieci z lekcji religii. Ksiądz z jednego ze szczecińskich liceów wysłał rodzicom list, w którym wyraził swoje oburzenie i przypomniał, że religia to najważniejszy przedmiot.

Wypisują dzieci z religii. Oburzony ksiądz napisał list do rodziców
Ksiądz napisał list do rodziców. (Facebook)

Od 22 października po ogłoszeniu wyroku TK trwają protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na jaw wyszły także kolejne afery pedofilskie, a światło dzienne ujrzał reportaż "Don Stanislao" o kardynale Stanisławie Dziwiszu, z którego wynika, że przez lata tuszował przestępstwa duchownych.

Wielu rodziców, w reakcji na ostatnie wydarzenia, wypisało swoje dzieci z lekcji religii. Nie spodobało się to jednemu ze szczecińskich katechetów, który za pomocą e-dziennika przesłał do rodziców list. Poinformowała o tym radna miasta Edyta Łongiewska Wijas.

Ksiądz nie ukrywa swojego oburzenia postawą rodziców. Napisał, że zarówno oni, jak i on zostaną "rozliczeni przez Pana Boga z troskliwego ziarna wiary". A każdy, kto pozbawia dziecka możliwości uczęszczania na religię "daleko je kaleczy".

Zobacz także: Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Po "Don Stanislao" Zgłaszają się do mnie kolejne osoby

Później katecheta oznajmił, że religia jest najważniejszym przedmiotem w szkole. Tym samym zasugerował, że wiara jest istotniejsza od nauki.

Religia najważniejszym przedmiotem

Zawsze powtarzałem i powtarzam: Religia jest najważniejszym przedmiotem, ponieważ przygotowuje do życia wiecznego. Pozostałe przedmioty przygotowują zaś jedynie do życia doczesnego.

Ksiądz na koniec dodał, że "jedynie religia pozwala na zdobywanie wiedzy i postaw niezbędnych do życia świątobliwego, dzięki któremu możemy trafić do Nieba". Według katechety, aby "pójść do nieba" nie wystarczy być dobrym człowiekiem. Trafia się tam tylko dzięki sakramentom, pogłębionej wierze i uczestniczeniu w lekcjach religii.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić