o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Wypisują dzieci z religii. Oburzony ksiądz napisał list do rodziców

1286
Podziel się

Po protestach w sprawie aborcji i ostatnich aferach pedofilskich coraz więcej osób wypisuje swoje dzieci z lekcji religii. Ksiądz z jednego ze szczecińskich liceów wysłał rodzicom list, w którym wyraził swoje oburzenie i przypomniał, że religia to najważniejszy przedmiot.

Wypisują dzieci z religii. Oburzony ksiądz napisał list do rodziców
Ksiądz napisał list do rodziców. (Facebook)
bDyZPYnF

Od 22 października po ogłoszeniu wyroku TK trwają protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na jaw wyszły także kolejne afery pedofilskie, a światło dzienne ujrzał reportaż "Don Stanislao" o kardynale Stanisławie Dziwiszu, z którego wynika, że przez lata tuszował przestępstwa duchownych.

Wielu rodziców, w reakcji na ostatnie wydarzenia, wypisało swoje dzieci z lekcji religii. Nie spodobało się to jednemu ze szczecińskich katechetów, który za pomocą e-dziennika przesłał do rodziców list. Poinformowała o tym radna miasta Edyta Łongiewska Wijas.

bDyZPYnH

Ksiądz nie ukrywa swojego oburzenia postawą rodziców. Napisał, że zarówno oni, jak i on zostaną "rozliczeni przez Pana Boga z troskliwego ziarna wiary". A każdy, kto pozbawia dziecka możliwości uczęszczania na religię "daleko je kaleczy".

Zobacz także: Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Po "Don Stanislao" Zgłaszają się do mnie kolejne osoby

Później katecheta oznajmił, że religia jest najważniejszym przedmiotem w szkole. Tym samym zasugerował, że wiara jest istotniejsza od nauki.

bDyZPYnN

Religia najważniejszym przedmiotem

Zawsze powtarzałem i powtarzam: Religia jest najważniejszym przedmiotem, ponieważ przygotowuje do życia wiecznego. Pozostałe przedmioty przygotowują zaś jedynie do życia doczesnego.

Ksiądz na koniec dodał, że "jedynie religia pozwala na zdobywanie wiedzy i postaw niezbędnych do życia świątobliwego, dzięki któremu możemy trafić do Nieba". Według katechety, aby "pójść do nieba" nie wystarczy być dobrym człowiekiem. Trafia się tam tylko dzięki sakramentom, pogłębionej wierze i uczestniczeniu w lekcjach religii.

bDyZPYnO
bDyZPYoi
KOMENTARZE
(1286)
Polacy
2 miesiące temu
Religia tylko dla wierzących katolików w salkach katechetycznych. To nie jest nauka a wiara! Czas rozdzielić połączenie tronu i kościoła. Władza świecka ma należeć do narodu niezależnie od wyznania czy koloru skóry a wiara katolicka to temat dla dusz katolików . Czas zakończyć wykorzystywanie organów świeckich do zmuszania narodu do wierzeń katolickich i rządzenia krajem. Niech kler zajmie się problemem duchowym swoich wiernych a nie zaglądaniem pod kołdrę i do majtek. Polacy pobudka!!!
Obywatel
2 miesiące temu
Religia powinna wrócić jak za dawnych czasów! Przy kościele są salki a nie w szkole i brać KASĘ!
Zouza
2 miesiące temu
Moja córka sama podjęła taką decyzję i bardzo dobrze religia ma być w kościele a nie w szkołach!
bDyZPYoj
Niedługo
2 miesiące temu
Księżulu, religia w kościele i tylko w kościele i to za Bóg zapłać. Pan Jezus za nauczanie nie brał pieniędzy i żył nader skromnie
Irenka
2 miesiące temu
☺ Hej, chcesz się spotykać z pięknymi dziewczynami? Jesteś tutaj 👉 𝖇𝖔𝖔𝖓𝖇𝖔𝖓.𝖈𝖑𝖚𝖇 😉
Najnowsze komentarze (1286)
nnn
miesiąc temu
wiara w Boga dawniej czyli jakieś 30-40 lat temu i dziś to dwa różne światy dzisiaj to jest wiara w kase i władze
Urbanista03
miesiąc temu
W Biblii nie ma napisanego obowiązku uczestnictwa w lekcjach religii
Jac
2 miesiące temu
Żeby pójść do nieba to trzeba przestrzegać 10 przykazań a nie wierzyć w księdza
cyber
2 miesiące temu
Nie ma tu co pisać. Ja wierzę w Boga nie w kościół. Trzeba się w końcu obudzić.
Ruppert
2 miesiące temu
Wszystkie święta pogańskie TEŻ BYŁY FAJNE, ale chrześcijaństwo zastąpiło je CELOWO swoimi, w tym WYMYŚLONYM 24. grudnia świętem Bożego Narodzenia, dawnym świętem boga Słońca Mitry....nikt nie wie KIEDY urodził się Jezus - prawdopodobnie pomiędzy marcem a majem!
Belfer
2 miesiące temu
Szanowni rodzice; NA ZAJĘCIA Z RELIGII SIĘ DZIECI do tego chętne ZAPISUJE - NIE MA natomiast ŻADNEGO OBOWIĄZKU WYPISYWANIA SIĘ z tych zajęć, jeżeli ktoś się na nie NIE ZAPISAŁ!
Jacek
2 miesiące temu
Niezapomniany Włodzimierz Ilicz Lenin mawiał, że religia to opium dla mas. W tym jednym przypadku miał rację!
Psz.
2 miesiące temu
"Najważniejszy przedmiot"- podobnie jak w wojsku za komuny było "szklenie polityczne" . Dwie godziny we wtorek i dwie w piątek. Wartość taka sama.
bDyZPYob
Des
2 miesiące temu
Może się w którejś zakochał.... i listy pisze...
asj
2 miesiące temu
Wszystkie religie TO BAJKI DLA NIEOŚWIECONYCH, największe ludzkie umysły: fizycy astronomowie są w wiekszosci ludzmi niewierzącymi, przyklad St. Hawking, powiedział "Wszechświat nie ma ograniczenia w przestrzeni, nie ma tez poczatku ani konca w czasie/ teraz inny angielski noblista z fizyki ogłosił ,że przed obecnym Wszechświatem był inny Wszechswiat/ i żaden bóg nie ma tam nic do szukania i roboty"
o_Misjonarz
2 miesiące temu
Mam respekt a w wielu przypadkach szacunek dla wierzących – oczywiście poza ogłupiającą ich szamanerią - ale nie mam respektu dla ich wierzeń. Religia, wczoraj wygoniona przez drzwi ... dzisiaj usiłuje wcisnąć się przez okna do naszych szkół, zamiast chemii proponuje alchemie w ramach transsubstancjacji, zamiast filozofii urojone myślenie magiczne, zamiast historii usakralnioną mitologię, zamiast astronomii niebiańską astrologię, zamiast biologii i medycyny cuda, anioły i duchy święte, zamiast archeologii teologie zamiast matematyki, fizyki, genetyki lotów na Marsa i księżyc .. religia proponuje .... Biblie. Religia, aby istnieć potrzebuje posłusznych ignorantów, otumanionych dewotów oraz ciemnotę intelektualną.
!!!!!!
2 miesiące temu
Skoro nie chcecie religii w szkolach.....kosciolow i wiary chrzescijanskiej nie obchodzcie rowniez Swiat Bozego Narodzenia. Przeciez to takie staromodne i niech sobie dziecko samo wybierze czy chce prezencik pod choinke i wigilie przy okazji czy nie....Chyba wszyscy zapomnielicie o co chodzi w tej wierze, pomijajac juz ze nie lubicie kosciola ale pytam czemu swiata Bozego Narodzenia sa? Moze tez je wykreslcie ze swojego kalendarza, bo teraz to takie modne
Katolik
2 miesiące temu
Ciekawe czy ty ksiądz wierzysz w to co piszesz???!!!
Defi
2 miesiące temu
Brawo dla postawy księdza 👏jestem za otwarta komunikacja. I nie dać się do rogu zapędzic. Współpraca z łaskami Ducha Świętego. Dyskryminacja religijna jest karalna.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić