aktualizacja 

Tak pod bankomatem stracił 1500 zł. Uważajcie na ten numer złodziei

96

Ta historia z Warszawy to przestroga dla wszystkich osób wypłacających pieniądze z bankomatu. W dzisiejszych czasach złodzieje potrafią być bowiem bardzo zuchwali. Odchodząc od bankomatu pokrzywdzony nie miał pojęcia, że jest właśnie okradany.

Tak pod bankomatem stracił 1500 zł. Uważajcie na ten numer złodziei
Mężczyzna wypłacił pieniądze z bankomatu. Chwilę później został okradziony (Getty Images)

Okazuje się, że najlepszą reakcją w sytuacji, gdy nieznajoma osoba kładzie ci rękę na ramieniu, jest błyskawiczne złapanie się za kieszeń. Do zuchwałej kradzieży doszło kilka dni temu na warszawskiej Woli. O sprawie funkcjonariuszy poinformowała znajoma pokrzywdzonego.

Położył mu rękę na ramieniu, a drugą wsunął do kieszeni. Zuchwała kradzież na Woli

Policjanci ustalili, że mężczyzna wypłacił pieniądze z bankomatu i włożył je do kieszeni. Wtedy właśnie podszedł do niego nieznajomy i położył mu rękę na ramieniu. Drugą ręką wyciągnął gotówkę z kieszeni swojej ofiary.

Wygląda na to, że złodziej wykorzystał rozkojarzenie mężczyzny. W momencie, gdy ofiara skupiona była na swoim ramieniu, została okradziona na 1500 zł. Złoczyńca miał po wszystkim oddalić się w nieznanym kierunku.

Policjanci złapali złodzieja. Przestroga dla innych osób

Policjanci z Woli dość szybko namierzyli podejrzanego o kradzież 30-latka. Funkcjonariuszom udało się także odzyskać część skradzionych pieniędzy. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

Choć w tym przypadku sprawa zakończyła się złapaniem złodzieja, lepiej chronić się przed takimi sytuacjami. Szczególną uwagę należy zwracać na wszelkie podejrzane zachowania przechodniów w pobliżu bankomatów. Jeżeli nie mamy pewności, że w danym miejscu będziemy mogli bezpiecznie wypłacić pieniądze, lepiej udać się gdzieś indziej. Warto także nie trzymać dużych sum w kieszeni, gdzie łatwo mogą paść łupem złodzieja.

Obejrzyj także: Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić