Wypłynęli na Pacyfik. I wtedy to się stało. Niszczycielska broń USA

323

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych (US Navy) z powodzeniem przeprowadziła test broni laserowej zainstalowanej na okręcie wojennym. Nagranie z udanych testów pokazała w mediach społecznościowych.

Okręt US Navy zestrzela drona za pomocą broni laserowej
Okręt US Navy zestrzela drona za pomocą broni laserowej (YouTube.com)

Amerykańska marynarka wojenna przeprowadziła testy laserowe z pokładu okrętu desantowego USS Portland. Wystrzelona wiązka laserowa o mocy 150 kilowatów zdołała zniszczyć przelatującego drona. Nie ujawniono dokładnej lokalizacji testów. Wiadomo jedynie, że odbyły się 16 maja gdzieś na Pacyfiku.

Amerykanie pochwalili się wynikami testów. Na zamieszczonych w mediach społecznościowy nagraniach możemy zobaczyć, jak znajdujący się na statku broń laserowa niszczy przelatujący obiekt.

Według amerykańskiego dowódcy broń na nowo definiuje wojnę na morzu. Dzięki możliwości namierzania celów z prędkością światła i zestrzelenia ich wyjątkowo niskim kosztem lasery i inne rodzaje broni tego typu stały się priorytetem dla największych potęg militarnych świata.

Zobacz także: Amerykanie prężą muskuły. Manewry wojsk USA w Japonii

Wiązka lasera o mocy 150 kilowatów, wystrzelona z pokładu USS Portland, zniszczyła przelatującego drona. Testując tę broń na dronach i małych jednostkach pływających, uzyskamy cenne informacje o możliwościach tego lasera. Na nowo definiujemy wojnę na morzu - mówi kapitan Karrey Sanders.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić