aktualizacja 

Wyruszyła do "krainy niedźwiedzi". Po 24-latce zaginął wszelki ślad

5

Tym zaginięciem żyją mieszkańcy całej Kanady. Julia-Mary Lane, turystka z Australii, udała się na pieszą wycieczkę. Wybór młodej kobiety padł na szlak potocznie nazywany "krainą niedźwiedzi". Gdy na niego wyruszała, to był ostatni potwierdzony raz, kiedy ktokolwiek widział ją żywą.

Wyruszyła do "krainy niedźwiedzi". Po 24-latce zaginął wszelki ślad
Julia-Mary Lane zaginęła bez wieści. Czy padła ofiarą niebezpiecznych drapieżników? (Facebook, JM Lane)

Jak informuje New York Post, Julia-Mary Lane została uznana za zaginioną w poniedziałek 12 czerwca. Nieobecność 24-latki zaniepokoiła jej współlokatorkę Janet Hamilton, która zdecydowała się zaalarmować o zdarzeniu bliskich młodej turystki. Udostępniła też specjalny post w mediach społecznościowych.

Nie widziałam JM, mojej młodej współlokatorki z Australii, od sobotniego popołudnia i zastanawiam się, czy w trakcie wędrówki mogło ją spotkać coś złego. Przyjechała tylko na tydzień do Kimberley z Canmore, planowała, że większość dni będzie spędzała na wędrówkach. Jeździ około 10-letnim SUV-em Ford Escape, kolor jasnoszary (...) – napisała Janet Hamilton na Facebooku.

Zaginęła turystka z Kanady. Zaatakowały ją niedźwiedzie?

Janet Hamilton podkreśliła, że zaginiona nigdy nie zrywała kontaktu bez uprzedzenia, szczególnie z najbliższymi. Zazwyczaj 24-latka komunikowała się z rodziną codziennie, jednak od soboty 10 czerwca ani razu nie zadzwoniła ani nie napisała wiadomości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Niedźwiedź ciągnie "obiad" przez drogę. Nagranie z USA
Właśnie rozmawiałam z jej rodziną z Australii i wszyscy są bardzo zmartwieni. Znikanie w ten sposób jest zupełnie nie w stylu JM. Zazwyczaj mają z nią kontakt każdego dnia, tymczasem od sobotniego poranka nie otrzymali ani jednej wiadomości – podkreśliła Janet Hamilton na Facebooku.

Julia-Mary Lane zamierzała udać się na wycieczkę szlakiem Bear Lake Trail. Ta trasa turystyczna w Kolumbii Brytyjskiej jest potocznie nazywana "królestwem niedźwiedzi". Stąd pojawiły się obawy, że za zniknięciem 24-latki może stać właśnie atak jednego z tych drapieżników. Jeszcze przed zaginięciem Lane szukała wśród internautów porad odnośnie do zaplanowanej wycieczki.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić