Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Wyrwała się z piekła. "Wdzięczny Bogu" ojciec nosi ją na rękach

Podziel się:

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego i nic nie wskazuje na to, by miała się szybko zakończyć. Uchodźcy zza naszej wschodniej granicy wciąż tłumnie opuszczają kraj w obawie przed atakami wrogich wojsk. Jednak nie tylko Ukraińcy uciekają przed wojną, ale również osoby innych narodowości.

Wyrwała się z piekła. "Wdzięczny Bogu" ojciec nosi ją na rękach
Dziewczyna wyrwała się z piekła. Uciekła z Ukrainy. Wdzięczny ojciec z radości nosi ją na rękach (Twitter, Amstel20111)

W wyniku wojny w Ukrainie giną nie tylko żołnierze. Bomby spadają na budynki cywilne. Niestety, umierają również dzieci i osoby starsze. Władimir Putin nie daje możliwości ucieczki tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Życie tysięcy ludzi jest zagrożone. Wśród ofiar wojny są nie tylko Ukraińcy.

Z dnia na dzień wojna dopadła również obywateli innych krajów, którzy z różnych przyczyn trafili do Kijowa bądź innych oblężonych dziś miast. Wśród nich są również Nigeryjczycy, których rząd zorganizował wielką ewakuację. Setki osób wróciły do Afryki, uciekając przed atakami rosyjskich wojsk. Większość z nich to studenci.

Z Ukrainy uciekała młoda dziewczyna, której ojciec podzielił się szczęśliwą wiadomością w sieci. Jego dziecku udało się opuścić kraj owładnięty wojną. Z radości tata nosi córkę na rękach i "dziękuje Bogu" za to, że mogą być razem.

Moja córka wróciła do domu z Ukrainy. Jestem wdzięczny Bogu i rządowi Nigerii. Udało się to za pośrednictwem wszystkich agencji rządowych. Niech nikt z was nie płacze, ani się nie smuci, z powodu żadnego z waszych dzieci, w imię Jezusa. Dziękuję, jestem wdzięczny - pisze uradowany mężczyzna.

Również studenci z Indii uciekali z Ukrainy. Na początku marca udało się ewakuować przez Polskę ponad 400 osób.

Ponad 400 studentów z Indii, którzy przekroczyli polsko-ukraińską granicę uciekając przed wojną, wraca bezpiecznie do swojej ojczyzny - napisał wówczas na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
Zobacz także: Talibowie wkroczyli do amerykańskiego hangaru. Oto co tam znaleźli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić