Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Całą noc czuwał w szpitalu przy żonie. Gdy zmarła, zobaczył mandat

845
Podziel się:

Spędził dobę przy umierającej żonie w jednym z trójmiejskich szpitali. Do placówki przyjechał w niedzielę, a opuścił ją w poniedziałek. Nie mógł uwierzyć, gdy za szybą zaparkowanego auta zobaczył mandat. Urzędnicy rozkładają ręce.

Całą noc czuwał w szpitalu przy żonie. Gdy zmarła, zobaczył mandat
Całą noc czuwał przy umierającej żonie. Nie mógł uwierzyć, gdy zobaczył mandat (Pixabay, Pixabay)

Pana Krzysztofa z Trójmiasta spotkała bardzo nieprzyjemna sytuacja. Gdy czuwał w szpitalu przy łóżku umierającej małżonki, otrzymał mandat. Mężczyzna przyjechał na miejsce w niedzielne przedpołudnie, 6 marca. Tego dnia parking jest darmowy. Problem pojawił się w poniedziałek.

Pan Krzysztof zaparkował przy ulicy Traugutta, obok Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Żonę odwiedził wraz z synem.

Nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się w ciągu najbliższych godzin. Chcieliśmy być po prostu jak najdłużej z umierającą żoną. Wiedzieliśmy, że w niedzielę płacić nie trzeba - opowiada mężczyzna serwisowi Trójmiasto.pl.

Sytuacja była poważna, dlatego pan Krzysztof spędził w szpitalu ponad dobę. Jego żona odeszła w poniedziałek, 7 marca. Zmarła o godzinie 12:15. Przed 13:00 mężczyzna wraz z synem wyszli z placówki. Wtedy za szybą samochodu znaleźli mandat. W dni robocze obowiązuje bowiem opłata za parking, o czym przejęty mąż zapomniał. Nie chciał bowiem opuścić umierającej małżonki.

Cały czas byłem przy umierającej żonie. W takich chwilach nie myśli się o tym, że został pozostawiony samochód na miejscu postojowym i trzeba wnieść opłatę. Nie opuszczałem budynku przez ponad 24 godziny. Wydawało mi się, że reklamacja w takim przypadku zostanie uznana - mówi pan Krzysztof.

Urzędnicy rozkładają ręce

Mężczyzna napisał odwołanie. Wyjaśnił całą sytuację i złożył odpowiednie dokumenty. Poświadczenie podpisali również pracownicy szpitala. Niestety, nic to nie dało. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni nie uznał reklamacji. Prawo jest bezlitosne.

Ustawa o drogach publicznych pozwala jedynie stwierdzić, czy w chwili kontroli opłata za postój była uiszczona. Rozumiemy opisaną przez Pana sytuację, jednakże z przykrością informujemy, że Gdański Zarząd Dróg i Zieleni nie ma delegacji w obowiązujących przepisach prawa do anulowania prawidłowo stwierdzonej opłaty dodatkowej - czytamy w odpowiedzi na reklamację.

Ostatecznie mężczyzna zapłacił mandat w wysokości 130 zł. Nie chciał wykłócać się i przysparzać sobie więcej problemów. Zasugerował jednak, że warto przyjrzeć się tym przepisom. W rozmowie z serwisem trojmiasto.pl jako przykład podał sytuację, w której chodzi ratowania czyjegoś życia.

Czy jak ktoś będzie ratował życie innej osobie i nie pomyśli o tym, by opłacić parking przy szpitalu, będzie za to dodatkowo karany? Rozumiem przepisy, ale w takich sytuacjach jak nasza, powinna być jakaś furtka pozwalająca na anulowanie dodatkowej opłaty - stwierdził pan Krzysztof.
Zobacz także: Maja Sablewska walczy z parkomatem...
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(845)
asd
2 miesiące temu
W takiej sytuacji, tuż po śmierci bliskiej osoby, na pewno nie miałabym głowy, ani czasu, aby chodzić po urzędach w sprawie anulowania mandatu, więc trochę się dziwię temu panu, że tak się w to zaangażował, zamiast po prostu zapłacić i skoncentrować się na organizacji pogrzebu.
kemot
2 miesiące temu
W ogóle płatne parkowanie to rozbój w biały dzień. Płatne powinny być tylko parkingi strzeżone.
ghjmj
3 miesiące temu
to nie jest prawo,tylko zlodziejstwo,przez urzednikow !!!!.oni za nic nie placa,a powinni bulic x3,jak politycy,ludki !!!!! uczcie sie na bledach innych,inaczej,jak polityk lub jego rodzina chca kupic jedzenie ubranie,to x5 wszystko,a jak chca inne zeczy to x10,stac ich !!!!!!!!!
skandal
3 miesiące temu
Tak samo jest w Krakowie! Co o za przepisy od których nigdzie nie można się odwołać? Co to kurde, krawężniki są jak sąd ostateczny? Kogoś mocno pogięło!
Pytam grzeczn...
3 miesiące temu
Putin był zawsze i regularnie na pierwszych stronach wp i o2 a teraz nie ?? Dlaczego ❓
tales
3 miesiące temu
Płatne parkingi pod szpitalami to skandal i należy to na pewno zmienić. Ale skoro takie są, to jak parkingowy, czy inny cieć ma odróżnić auto kogoś, kto czuwa przy chorej żonie od kogoś kto poszedł np. na zakupy?
Wania
3 miesiące temu
Dla mnie i innych parkujących pod szpitalami to nie powinno być opłat za parking. Jedziesz własnym samochodem żeby zawieść chorego do szpitala,bo karetki pojechały udzielać pomocy ( ciapatym,lub innym okur....) A tu niespodzianka, kwitek za wycieraczką. Świnia zawsze jest przy korycie.
człowieczek.
3 miesiące temu
Ohydne i nie prawdopodobne ale prawdziwe
Jaaaazdziwion...
3 miesiące temu
Chory klimat z prywatnymi parkingami przy szpitalach,w Wejherowie także jest prywatny parking z parkometrem czynny 24h /7 dni w tyg..nawet przy SOR..paranoja..człowiek pędzi z dzieckiem,które złamało rękę po czym wraca i ma niespodziankę za wycieraczką..państwowy szpital -prywatny parking..PARANOJA!
pUTrel
3 miesiące temu
. Łukasz En Ka kłamie tak samo jak PU tIn. Jeżeli Nie mCy mają "gdzieś" pomoc Ukrainie to należy tak samo bojkotować zakupy w Media Markt czy Kaufland! I ani kroku w tył w sprawie nakazów z PE oraz UE !
szKOda
3 miesiące temu
ze Adamowicz nie zyje .
Zapisz sie
3 miesiące temu
do PO bedziemy cie bronic jak niePOdległosci .
Gierych
3 miesiące temu
wystarczy jeden telefon do TuSSka.
Endzi1971
3 miesiące temu
Wszyscy zbierają w Polsce dary dla Ukrainy.Bardzo dobrze.Popieram to.Ale może by tak o naszych rodakach pomyśleć cymbały z Gdańska. Niewiele trzeba zrobić anulować panu mandat to tak dużo dla was
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić