Wystarczyło jedno kliknięcie. 35-latek stracił prawie 6 tysięcy

32

Oszuści internetowi czają się z każdej strony. Przekonał się o tym 35-latek z powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna stracił kilka tysięcy złotych przez wiadomość SMS. Wystarczyło jedno kliknięcie.

Wystarczyło jedno kliknięcie. 35-latek stracił prawie 6 tysięcy
Uwaga na fałszywe linki! (Pixabay, Policja)

Ta historia to przestroga dla wszystkich użytkowników smartfonów. 35-latek z powiatu tomaszowskiego (woj. lubelskie) zgłosił się na policję z poważnym problemem. Mężczyzna dał się oszukać na prawie 6 tys. zł.

Uwaga na fałszywe linki!

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że otrzymał on podejrzaną wiadomość SMS. Rzekomo pochodziła ona ze strony z ogłoszeniami, na której mężczyzna wystawił na sprzedaż swój przedmiot.

"Twój produkt został właśnie sprzedany na naszej stronie. Wpłać pieniądze na swoje konto już teraz" - brzmiała wiadomość, do której dołączono krótki link. Niestety, mężczyzna kliknął w podany adres.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandaliczne, co robił. Policja z Krakowa apeluje o pomoc
35-latek po kliknięciu w link, został przekierowany na swoją aukcję, a następnie na fałszywą stronę bankowości internetowej. Mężczyzna podał tam swoje dane do autoryzacji sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej - przekazała w komunikacie mł. asp. Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Dopiero w ostatniej chwili 35-latek zreflektował się, że operacja autoryzacji przeprowadzana jest na telefonie innej marki, niż jego własny. Niestety, próba wylogowania nie powiodła się. Nie pomogła też próba blokady środków na koncie poprzez infolinię banku.

Załamy mężczyzna spostrzegł, że z jego konta zniknęło blisko 6 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci z tomaszowskiej komendy, lecz sprawców oszustwa nie udało się jeszcze namierzyć. Przy okazji funkcjonariusze ostrzegają:

Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku, umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić