Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Wystawią 5,8 mln skierowań. Niedzielski właśnie to ogłosił

68
Podziel się:

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem, co bez wątpienia jest niepokojącym sygnałem. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że najważniejszą bronią przeciw zarazie są szczepienia. Jednocześnie ogłosił decyzję w sprawie IV dawki szczepionki.

Wystawią 5,8 mln skierowań. Niedzielski właśnie to ogłosił
Adam Niedzielski (PAP, Tomasz Gzell)

Minister zdrowia przekazał, że 16 września wdrożone zostanie szczepienie przeciw COVID-19 drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12. roku życia, które przyjęły pierwszą dawkę przypominającą przynajmniej trzy miesiące wcześniej.

Dotychczas wystawiliśmy ok. 5 mln e-skierowań na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19. W nocy z 15 na 16 września wystawimy kolejnych 5,8 mln e-skierowań - zaznaczał Adam Niedzielski.

Przedstawiciel rządu spostrzegł, że wyraźnie wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Jednocześnie zauważył, że nie przekłada się to na wzrastającą liczbę hospitalizacji.

Jeśli chodzi o pacjentów pod respiratorami, to w zasadzie od ponad miesiąca mamy bardzo stabilną sytuację. Ok. 40-kilku pacjentów w tym najcięższym stanie - dodał.

Adam Niedzielski o lekach na COVID-19

Mówił również o lekach na COVID-19. - Jesteśmy w trakcie przyjmowania kolejnych partii leku, które będą dostarczane do szpitali, gdzie przebywają osoby chorujące, ale będące w grupach ryzyka, czyli chodzi o pacjentów senioralnych, obciążonych różnymi chorobami, które wiążą się z osłabieniem systemu immunologicznego: i to są osoby, które będą te leki otrzymywały w specjalistycznych placówkach - zaznaczył.

Odnosząc się do wątku szczepień, minister Niedzielski podkreślił, że to najważniejsza broń w walce z koronawirusem. - Szczepienie drugą dawką przypominającą będziemy robili nowym preparatem, który jest ukierunkowany na Omikron w wersji BA.1 - zapowiedział.

W tej chwili, uruchamiając akcję szczepień, będziemy dysponowali do weekendu blisko dwoma milionami szczepień - podsumował.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Tego nie wie nikt"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
WolnaNaprawdę
4 dni temu
29 września (czwartek) od godziny 9.00 pod Sejmem akcja #muremZaGrzegorzerzmBraunem, któremu grożą (a nie „grozi”, bo to nie ma podstaw prawnych) odebranie immunitetu za brak ściereczki na twarzy, który Komisja Regulaminowa uznała za niełamiący prawa! Nie pozwól na barbarzyńskie odebranie immunitetu posłowi Braunowi! Dzisiaj on – jutro Ty!
Dr.Paul
2 tyg. temu
Ty pożal się Boże ministrze od siedmiu boleści. Jesteś tak naprawdę ministrem chorób i nagłej śmierci ,akwizytorem mafii farmaceutycznej, Nawet nie jesteś lekarzem podaj Ty się do dymisji. Przestań szkodzić społeczeństwu.
grzechotnik
2 tyg. temu
Zabawne jest, że propaganda kowidiańska po raz kolejny się rozjechała: jedne konowały radzą szczepić się tylko nową wersją szczepionki, inni mówią że wystarczy stara. Znając życie i jedna i druga będzie mieć skuteczność - mówiąc dyplomatycznie - zdecydowanie niższą od zakładanej.
CMMMC
2 tyg. temu
Niedzielski przypomina mi postac radzieckiego dygnitarza Jezowa
Mason
2 tyg. temu
Ludzi jest za dużo. Nie będziemy naturalnie do was strzelać. Na razie. Bo byście się jeszcze zbuntowali. Wmówimy wam, że to dla waszego dobra. Zaśmiercionkujemy was!
SEzoba
2 tyg. temu
ZOBACZTA NA JOU TUBE: Ludożerca: Rozmowy Najtrudniejsze - Zwiefka & Płaczek - TO SIĘ SAMO KOMENTUJE
SEzoba
2 tyg. temu
ZOBACZTA NA JOU TUBE: Ludożerca: Rozmowy Najtrudniejsze - Zwiefka & Płaczek - TO SIĘ SAMO KOMENTUJE
SEzoba
2 tyg. temu
ZOBACZTA NA JOU TUBE: Ludożerca: Rozmowy Najtrudniejsze - Zwiefka & Płaczek - TO SIĘ SAMO KOMENTUJE
SEzoba
2 tyg. temu
ZOBACZTA NA JOU TUBE: Ludożerca: Rozmowy Najtrudniejsze - Zwiefka & Płaczek - TO SIĘ SAMO KOMENTUJE
Xena
2 tyg. temu
Czas pogonić tych antyszczepionkowych nieuków, głównie o proweniencji kato-narodowej, siejących antynaukowy bełkot i bredzenia. Ten amalgamat szurostwa, plandemistów i foliarstwa, na czele z rozmodloną pieśniareczką Górniak, jest po prostu coraz bardziej wrogi społecznie, agresywny i należy ich ruchy bezwzględnie penalizować. Dokładnie Ci sami szczują na Ukraińców, negując czy zaprzeczając oczywistym faktom, zawiązanych z napaścią Rosji i niezbędnością pomocy obywatelom ukraińskim. Szczepionka na SARS-CoV-2 powinna być obowiązkowa, tak samo, jak szczepionki na polio, tężec, błonice, odrę, różyczkę, świnkę, WZW B i wiele innych. Nie rozumiem, dlaczego UE w imię poprawności politycznej jeszcze tego nie poczyniła. A jak się komu nie podoba - to niech się wyprowadź się księżyc. Sam na tej planecie nie mieszka ! Tam się kończy wolność osobista, gdzie zaczyna się ograniczać ją innym - tyle, że w tym przypadku rozchodzi się o ludzkie życie i zdrowie. Czy jest coś bardziej cennego ? Racjonalni ludzie nie mogą ciągle ponosić kosztów i dramatycznych konsekwencji za antycovidowych nieuków, płaskoziemców, denialistów czy świrów podpalających maszty 5G ! Ale kto to zrobi ? PIS (?) - którego kato-elektorat to właśnie antyszczepionkowcy, foliarze, negacjoniści i największy odsetek najsłabiej wykształconych oraz podatnych na cepowatą manipulację i kitologię ?
456
2 tyg. temu
mamy ponad 2% zakażonych obywateli, zdrowiejących niestety nam ubywa?
smiech
2 tyg. temu
powazni nie sa
bartek
2 tyg. temu
100-letni dr Howard Tucker z Cleveland w stanie Ohio to najstarszy lekarz na świecie. Od 75 lat związany jest z medycyną i jak mówi aktywność zawodowa to jeden z sekretów długowieczności. "Przestrzegam: jeśli przejdziesz na emeryturę, powinieneś przynajmniej robić coś hobbystycznie. Codziennie potrzebujesz bodźca dla mózgu" - radzi neurolog.
bartek
2 tyg. temu
w tym tygdoniu narazie widzę 2 nekrologi dziś i jutro jest pogrzeb 2 ludzi z mojej okolicy droga o 2 drogi niedziela!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić