aktualizacja 

Wystawią 5,8 mln skierowań. Niedzielski właśnie to ogłosił

86

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem, co bez wątpienia jest niepokojącym sygnałem. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że najważniejszą bronią przeciw zarazie są szczepienia. Jednocześnie ogłosił decyzję w sprawie IV dawki szczepionki.

Wystawią 5,8 mln skierowań. Niedzielski właśnie to ogłosił
Adam Niedzielski (PAP, Tomasz Gzell)

Minister zdrowia przekazał, że 16 września wdrożone zostanie szczepienie przeciw COVID-19 drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12. roku życia, które przyjęły pierwszą dawkę przypominającą przynajmniej trzy miesiące wcześniej.

Dotychczas wystawiliśmy ok. 5 mln e-skierowań na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19. W nocy z 15 na 16 września wystawimy kolejnych 5,8 mln e-skierowań - zaznaczał Adam Niedzielski.

Przedstawiciel rządu spostrzegł, że wyraźnie wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Jednocześnie zauważył, że nie przekłada się to na wzrastającą liczbę hospitalizacji.

Jeśli chodzi o pacjentów pod respiratorami, to w zasadzie od ponad miesiąca mamy bardzo stabilną sytuację. Ok. 40-kilku pacjentów w tym najcięższym stanie - dodał.

Adam Niedzielski o lekach na COVID-19

Mówił również o lekach na COVID-19. - Jesteśmy w trakcie przyjmowania kolejnych partii leku, które będą dostarczane do szpitali, gdzie przebywają osoby chorujące, ale będące w grupach ryzyka, czyli chodzi o pacjentów senioralnych, obciążonych różnymi chorobami, które wiążą się z osłabieniem systemu immunologicznego: i to są osoby, które będą te leki otrzymywały w specjalistycznych placówkach - zaznaczył.

Odnosząc się do wątku szczepień, minister Niedzielski podkreślił, że to najważniejsza broń w walce z koronawirusem. - Szczepienie drugą dawką przypominającą będziemy robili nowym preparatem, który jest ukierunkowany na Omikron w wersji BA.1 - zapowiedział.

W tej chwili, uruchamiając akcję szczepień, będziemy dysponowali do weekendu blisko dwoma milionami szczepień - podsumował.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Tego nie wie nikt"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić