Wyznaczył nagrodę za głowę Kadyrowa. "Hańba ludności czeczeńskiej"

Lider Czeczeni udostępnił w niedzielę nagranie, które sugerowało, że może przebywać w Ukrainie. Były deputowany Rady Najwyższej tego kraju Jewhen Rybczyński uważa, że każdy ukraiński żołnierz "musi czuć się zobowiązany do zniszczenia hańby ludności czeczeńskiej" i obiecuje za jego głowę duży dom pod Kijowem.

Wyznaczył nagrodę za głowę Kadyrowa. "Hańba ludności czeczeńskiej"
Dziennikarze dotarli do informacji o drugiej żonie czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa (Getty Images)

Czeczeńska telewizja Grozny opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, które sugerowało, że Ramzan Kadyrow może przebywać w Ukrainie. Wywołało to natychmiastową reakcję Ukrainy. Doradca prezydenta Ołeksij Arestowycz zapowiedział, że zbrodniarz zostanie zniszczony.

Nagroda za "głowę Kadyrowa"

W podobny sposób zareagował były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, a obecnie urzędnik w obwodzie kijowskim Jewhen Rybczyński. Uważa, że każdy żołnierz, zarówno wojsk ukraińskich jak i obrony terytorialnej "musi postawić sobie za cel zniszczenie Kadyrowa".

Obiecuję za głowę Kadyrowa duży dom oraz działkę o powierzchni 40 akrów pod Kijowem! - napisał polityk. Podkreślił, że za zniszczenie "hańby ludności czeczeńskiej" nagrodę zapewni również państwo.

Kadyrow w Ukrainie?

Nagranie, którymi podzieliła się w niedzielę czeczeńska telewizja, sugerowało, że Kadyrow przebywa zaledwie kilkanaście kilometrów od Kijowa. Na filmiku lider Czeczeni w zaciemnionym pomieszczeniu rozmawia z czeczeńskimi żołnierzami o wojnie.

Z wpisu nie wynika, gdzie i kiedy odbyło się spotkanie. Nie można zweryfikować, czy Ramzan Kadyrow przebywa w Ukrainie lub czy był na terytorium tego państwa. Szef Czeczeńskiej Republiki wyśmiał inny wpis, którego autor nie wierzył w to, że rzeczywiście Kadyrow był w rejonie Kijowa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Elektrownia jądrowa w Czarnobylu bez prądu. Jakie może mieć to skutki dla Ukrainy i Europy?
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić