aktualizacja 

Wzywał do powtórzenia masakry z Buczy. Rosjanin nie żyje

Młody rosyjski żołnierz, który chciał "urządzić Buczę" w każdym ukraińskim mieście, został zabity przez Ukraińców. Jego śmierć potwierdziły władze miasta, z którego pochodził.

Wzywał do powtórzenia masakry z Buczy. Rosjanin nie żyje
Wiktor Bułatow został zabity przez Ukraińców (Twitter)

"Trzeba urządzić Buczę w każdym chachłackim (obelżywe określenie Ukraińców) mieście od Charkowa do Lwowa" — napisał w marcu Wiktor Bułatow. Był to czas, kiedy do mediów zaczęły trafiać pierwsze informacje na temat okrutnych zbrodni dokonanych na cywilach, jakich rosyjscy żołnierze dopuścili się w podkijowskiej Buczy.

Wiktor Bułatow zginął w walce z ukraińską armią. O śmierci młodego żołnierza poinformowały władze miasta, z którego pochodził. Bułatow był starszym porucznikiem wojsk powietrznodesantowych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masakra w Buczy stała się symbolem bestialskich zbrodni dokonanych przez Rosjan w Ukrainie. Po wycofaniu się rosyjskiej armii, która ponad miesiąc okupowała podkijowskie miasto, odkryto masowe groby, w których znaleziono setki ciał bestialsko zamordowanych cywilów, w tym także kobiety i dzieci.

To, co wydarzyło się w Buczy i innych przedmieściach Kijowa, można określić jedynie mianem ludobójstwa. Są to okrutne zbrodnie wojenne, za które odpowiedzialny jest Putin. Cywile rozstrzeliwani ze związanymi rękami - powiedział wówczas dziennikowi "Bild" mer Kijowa Witalij Kliczko.

Burmistrz Buczy Anatolij Fedoruk w rozmowie z agencją Reutera przekazał, że rosyjscy żołnierze zamordowali ponad 300 mieszkańców miasta. Wielu zamordowanych miało "związane za plecami ręce", a strzały "oddano w tył głowy". Dziennikarka portalu Kyiv Independent Anastazja Lapatina informowała na Twitterze, że na drodze w pobliżu Kijowa znaleziono ciała czterech lub pięciu nagich kobiet.

Po długim śledztwie białego wywiadu (OSINT) udało się zidentyfikować wielu zbrodniarzy wojennych, którzy dokonali mordu na ludności cywilnej w Buczy. Uderzający był fakt, że większość z nich to młodzi ludzie, urodzeni głównie w latach 90.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić