Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

XVI-wieczny kościół runął jak domek z kart. Olbrzymie trzęsienie ziemi

5
Podziel się

W niedzielę ok. godz. 6 czasu lokalnego Peru nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Wstrząsy o magnitudzie 7,5 odczuwalne były aż w stolicy Kolumbii, Bogocie. Media społecznościowe obiegły dramatyczne nagrania z katastrofy. Na jednym z filmów widać ruiny zabytkowego XVI-wiecznego kościoła.

XVI-wieczny kościół runął jak domek z kart. Olbrzymie trzęsienie ziemi
Peru nawiedziło w niedzielę potężne trzęsienie ziemi (Twitter)

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się ok. 40 km na północny zachód od miasta Barranca w środkowym Peru, na wybrzeżu Oceanu Spokojnego – poinformowała amerykańska agencja USGS. Kataklizm miał 7,5 punktów w skali Richtera. Jego odczuwalne były także w sąsiednich krajach – Brazylii, Kolumbii i Ekwadorze.

Silne trzęsienie ziemi w Peru. Setki zniszczonych domów

Pracownicy amerykańskiego systemu wczesnego ostrzegania wykluczyli możliwość wystąpienia tsunami. Władze Peru nie poinformowały dotąd o żadnych ofiarach śmiertelnych. Wiele domów zostało jednak doszczętnie zniszczonych.

Media społecznościowe obiegło nagranie z prowincji Chachapoyas. Widać na nim trzęsący się w posadach zabytkowy kościół z XVI w. Kolejne filmy pokazują ruiny świątyni.

W wyniku kataklizmu zniszczone zostały setki domów. Narodowy Instytut Obrony Cywilnej Peru stwierdził, że w amazońskich dystryktach Valera, San Jeronimo i Leimebamba trwa szacowanie strat.

W kilku miejscach w dżungli zgłoszono przerwy w dostawie prądu. Nieprzejezdne mają być także drogi, zablokowane przez osunięte głazy.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Asa
2 miesiące temu
No tak. Momochodem wspomniano o setkach zniszczonych domów a w temacie o kościele. Chyba powinno być na odwrót?
Miroslav
2 miesiące temu
Kara za grzechy! Proboszcz święty widać nie był. :D
Matka Ziemia
2 miesiące temu
Prosili Go więc: «Poślij nas w świnie, żebyśmy w nie wejść mogli». 13 I pozwolił im. Tak duchy nieczyste wyszły i weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze. 14 Pasterze zaś uciekli i rozpowiedzieli to w mieście i po zagrodach, a ludzie wyszli zobaczyć, co się stało.
Lucyna
2 miesiące temu
Szkoda, że talibów to nie spotkało i tych kapłanów co w meczetach podjudzają do dżihadu i mizogini!
Gość
2 miesiące temu
Świat się kończy. Nastanie po nas następna epoka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić