o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Kolejny straszliwy skutek COVID-19. WHO ostrzega

140
Podziel się

Według statystyk, które opracowali eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), co roku na świecie rodzi się 2 mln martwych dzieci. Z powodu pandemii koronawirusa takich przypadków ma być w przyszłości jeszcze więcej.

Kolejny straszliwy skutek COVID-19. WHO ostrzega
Dr Tedros Adhanom, szef WHO. Organizacja ostrzega przed kolejnym fatalnym skutkiem COVID-19. (YouTube)
bDgALSol

Do porodu martwego dziecka dochodzi średnio co 16 sekund - podaje WHO. Organizacja z całych sił próbuje powstrzymać częstotliwość takich przypadków, jednak obecnie trwająca pandemia temu nie sprzyja.

Dzieci rodzą się martwe głównie w tzw. krajach trzeciego świata. Wysyłanie tam pomocy to jedyne skuteczne rozwiązanie, które pomogło w ciągu ostatnich dwóch dekad zmniejszyć ilość zgonów z 3 do 2 mln.

bDgALSon

Jak szacuje WHO, z powodu pandemii w najbliższych 12 miesiącach liczba dzieci, które rodzą się martwe, może się zwiększyć o ok. 200 tys. To wszystko efekt m.in. osłabionego systemu służby zdrowia, utrudnionego dostępu do opieki, a także kwestii psychologicznych. Matki boją się zakażenia koronawirusem, przez co unikają wizyt u lekarzy.

Z raportu wynika, że nawet 84 proc. zgonów ma miejsce w krajach o niskich albo średnich dochodach. Tam, gdzie sytuacja pod tym względem jest lepsza, ryzyko zgonu dziecka jest mniejsze. W bogatych krajach przypadki dzieci, które rodzą się martwe, stanowią 2 proc. wszystkich przypadków odnotowywanych na całym świecie.

bDgALSot

WHO twierdzi, że niektórym zgonom można było zapobiec. Wiele z nich, bo aż 40 proc., miało miejsce podczas porodu. Opieka ginekologiczna i specjalna aparatura do monitorowania skutecznie zapobiegłaby tym niezwykle traumatycznym zdarzeniom, które są wielkim bólem dla matek.

Najwięcej poronień ma miejsce w Afryce Subsaharyjskiej, a także w Azji Południowej. Zgony dzieci na tym terytorium to aż 3/4 wszystkich odnotowanych zgonów na świecie.

bDgALSoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
j72
1 tyg. temu
Czy ktoś zlikwiduje WHO? przecież ich nie można ani słuchać, ani oglądać. Nowości.
Gippp
2 tyg. temu
A czego oczekujesz głupi człowieczku ? Małolaty a raczej dzieci są zapładnianie - osoby niedożywione - kobiety będące po 12 razy w ciąży często bite jak te organizmy a raczej inkubatory rozrodcze mogą rodzić ciągle żywe dzieci?! Żaden lekarz żadna medycyna nie pomoże jeżeli kobietę będzie się traktowalo jak przedmiot - i po co więcej dzieci? Ziemia już jest przeludniona - natura wie co robi - oby rodziło się jak najmniej dzieci zwłaszcza w krajach 3 świata bo będą napływać do nas - a my nie chcemy mieszania się.
And
2 tyg. temu
To ciągłe straszenie ludzi powinno być karane
bDgALSoP
Śmiech
1 tyg. temu
Rocznie 5000 zgonów z powodu samobójstw ale zgony z covida ważniejsze.
Lili
2 tyg. temu
Te statystyki to wy sobie na do czekaniu tak wymyślacie, bo nikt mądry by takiego czegoś nie napisał.
Najnowsze komentarze (140)
ghost
6 dni temu
(WHO), co roku na świecie rodzi się 2 mln martwych dzieci. Z powodu pandemii koronawirusa takich przypadków ma być w przyszłości jeszcze więcej - To więcej niż pewne wziąwszy pod uwagę wasze lobbowanie za depopulacją i lobbowaniem na rzecz "uzdrowicieli" tworzących szczepionki.
Edyta
6 dni temu
Trzeba zakazać stosować chemii w pożywieniu w lekarstwach i szczepionkach a także przestać rozpylać tą chemię w powietrzu. Wrócić do ziół naturalnych sposobów leczenia. !!!
344423
1 tyg. temu
o co oni się martwią? naturalna depopulacja jest? jest! dość WHO promuje aborcję w świecie...
Foliara
1 tyg. temu
Skutek niedotlenienia, efekt wspaniałych MASECZEK! Brawo! To jest to co ciągle powtarzam- maseczki to największe gowno w tej całej walce z epidemią. Powodują więcej złego niż dobrego, ale ludzie jak by dac im pistolety to by strzelali do ludzi bez kagancow
ktoturzadzi
1 tyg. temu
juz nie moge sluchac tych glupot.z powodu braku dostepu do podstawowej opieki medycznej umiera 10 razy wiecej osob.zeby dodzwonic sie do lekarza rodzinnego w polsce trzeba wykona 70 tel po to to zeby uslyszec ze skrzynka jest zapchana.to zbrodnia na obywatelach
olima36
1 tyg. temu
po co te kłamstwa skoro wszyscy normalni dawno wiedza że te szkodliwe szczepionki fundacji Gatesa miały tylko jeden cel: spowodować ludobójstwo w krajach Trzeciego Świata, zbankrutować firmy aby 1 mld ludzi umarł z głodu. To plany WHO i ONZ, trzecia fala epidemii zaplanowana na luty 2021.
Alfred
1 tyg. temu
Chory świat jeśli dzielimy na minuty życie człowieka. O czym wy piszecie. Obudźcie się chociaż na chwilę.
Antigreed
1 tyg. temu
Za wszystkie epidemie i największą liczbę zgonów na świecie a także za 90% homoseksualistów bo 10% to ludzie chorzy psychicznie odpowiedzialna jest nazistowska firma BAYER wystarczy połączyć fakty
bDgALSoH
Ewelka
1 tyg. temu
No tak ale szczepionki są super i wogole nie maja nic z tym wspólnego szok 🤬
TR6
1 tyg. temu
No chyba się popier....! dla gościa z WHO! Najwięcej ofiar jest dokonanych przez aborcję i to są miliony! Ale na pewno nie przez jakiś cov19. Nie normalni ludzie są w WHO ogólnie są to psychopaci.
Endriu
1 tyg. temu
Po co dajecie takie artykuły i wkurzacie ludzi jesteście współwinni tej zbrodni na ludzkości kiedyś ktoś was rozliczy mam taką nadzieję że odpowiecie za to jesteście na usługach rządu a jak wam coś nie odpowiada to stosujecie cenzurę jesteście współwinni tej katastrofie a gdzie tzw demokracja i wolność słowa pisałem kilka komentarzy i co nie pasuje wam to nie wkurzajcie ludzi pseudo dziennikarze z Bożej łaski
Binka
1 tyg. temu
Najlepsze są komentarze. Cieszy to że ludzie już nie wierzą w te ściemy medialne
Gbm
1 tyg. temu
Zazwyczaj ciala zmarłych dzieci podczas porodu nie są dawane rodzicom. C z nimi robią ? Napewno nie robią im pogrzebu. Wykorzystują te dzieci do badań, do produkcji szczepionek i różnych innych strasznych rzeczy. Następna sprawa , to skąd wiadomo , czy rzeczywiście te dzieci urodziły się martwe ? Przecierz nie oddają zwłok.
ANDREA1
1 tyg. temu
Dr.Tedros Adhanon jest chory,majaczy. Zresztą teraz niewiadomo kto jest chory a kto zdrowy. Ja jestem zdrowy ,w marcu wyłączyłem TV. Działa, czuję się dobrze.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić