o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Kolejny straszliwy skutek COVID-19. WHO ostrzega

139
Podziel się

Według statystyk, które opracowali eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), co roku na świecie rodzi się 2 mln martwych dzieci. Z powodu pandemii koronawirusa takich przypadków ma być w przyszłości jeszcze więcej.

Kolejny straszliwy skutek COVID-19. WHO ostrzega
Dr Tedros Adhanom, szef WHO. Organizacja ostrzega przed kolejnym fatalnym skutkiem COVID-19. (YouTube)
bDnfQPSJ

Do porodu martwego dziecka dochodzi średnio co 16 sekund - podaje WHO. Organizacja z całych sił próbuje powstrzymać częstotliwość takich przypadków, jednak obecnie trwająca pandemia temu nie sprzyja.

Dzieci rodzą się martwe głównie w tzw. krajach trzeciego świata. Wysyłanie tam pomocy to jedyne skuteczne rozwiązanie, które pomogło w ciągu ostatnich dwóch dekad zmniejszyć ilość zgonów z 3 do 2 mln.

bDnfQPSL

Jak szacuje WHO, z powodu pandemii w najbliższych 12 miesiącach liczba dzieci, które rodzą się martwe, może się zwiększyć o ok. 200 tys. To wszystko efekt m.in. osłabionego systemu służby zdrowia, utrudnionego dostępu do opieki, a także kwestii psychologicznych. Matki boją się zakażenia koronawirusem, przez co unikają wizyt u lekarzy.

Z raportu wynika, że nawet 84 proc. zgonów ma miejsce w krajach o niskich albo średnich dochodach. Tam, gdzie sytuacja pod tym względem jest lepsza, ryzyko zgonu dziecka jest mniejsze. W bogatych krajach przypadki dzieci, które rodzą się martwe, stanowią 2 proc. wszystkich przypadków odnotowywanych na całym świecie.

bDnfQPSR

WHO twierdzi, że niektórym zgonom można było zapobiec. Wiele z nich, bo aż 40 proc., miało miejsce podczas porodu. Opieka ginekologiczna i specjalna aparatura do monitorowania skutecznie zapobiegłaby tym niezwykle traumatycznym zdarzeniom, które są wielkim bólem dla matek.

Najwięcej poronień ma miejsce w Afryce Subsaharyjskiej, a także w Azji Południowej. Zgony dzieci na tym terytorium to aż 3/4 wszystkich odnotowanych zgonów na świecie.

bDnfQPTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(139)
j72
miesiąc temu
Czy ktoś zlikwiduje WHO? przecież ich nie można ani słuchać, ani oglądać. Nowości.
Gippp
miesiąc temu
A czego oczekujesz głupi człowieczku ? Małolaty a raczej dzieci są zapładnianie - osoby niedożywione - kobiety będące po 12 razy w ciąży często bite jak te organizmy a raczej inkubatory rozrodcze mogą rodzić ciągle żywe dzieci?! Żaden lekarz żadna medycyna nie pomoże jeżeli kobietę będzie się traktowalo jak przedmiot - i po co więcej dzieci? Ziemia już jest przeludniona - natura wie co robi - oby rodziło się jak najmniej dzieci zwłaszcza w krajach 3 świata bo będą napływać do nas - a my nie chcemy mieszania się.
And
miesiąc temu
To ciągłe straszenie ludzi powinno być karane
bDnfQPTn
Śmiech
miesiąc temu
Rocznie 5000 zgonów z powodu samobójstw ale zgony z covida ważniejsze.
Lili
miesiąc temu
Te statystyki to wy sobie na do czekaniu tak wymyślacie, bo nikt mądry by takiego czegoś nie napisał.
Najnowsze komentarze (139)
Ala
3 tyg. temu
A moze WHO policzy ile dzieci na swiecie umiera przez aborcje
ghost
miesiąc temu
(WHO), co roku na świecie rodzi się 2 mln martwych dzieci. Z powodu pandemii koronawirusa takich przypadków ma być w przyszłości jeszcze więcej - To więcej niż pewne wziąwszy pod uwagę wasze lobbowanie za depopulacją i lobbowaniem na rzecz "uzdrowicieli" tworzących szczepionki.
Edyta
miesiąc temu
Trzeba zakazać stosować chemii w pożywieniu w lekarstwach i szczepionkach a także przestać rozpylać tą chemię w powietrzu. Wrócić do ziół naturalnych sposobów leczenia. !!!
344423
miesiąc temu
o co oni się martwią? naturalna depopulacja jest? jest! dość WHO promuje aborcję w świecie...
Foliara
miesiąc temu
Skutek niedotlenienia, efekt wspaniałych MASECZEK! Brawo! To jest to co ciągle powtarzam- maseczki to największe gowno w tej całej walce z epidemią. Powodują więcej złego niż dobrego, ale ludzie jak by dac im pistolety to by strzelali do ludzi bez kagancow
ktoturzadzi
miesiąc temu
juz nie moge sluchac tych glupot.z powodu braku dostepu do podstawowej opieki medycznej umiera 10 razy wiecej osob.zeby dodzwonic sie do lekarza rodzinnego w polsce trzeba wykona 70 tel po to to zeby uslyszec ze skrzynka jest zapchana.to zbrodnia na obywatelach
olima36
miesiąc temu
po co te kłamstwa skoro wszyscy normalni dawno wiedza że te szkodliwe szczepionki fundacji Gatesa miały tylko jeden cel: spowodować ludobójstwo w krajach Trzeciego Świata, zbankrutować firmy aby 1 mld ludzi umarł z głodu. To plany WHO i ONZ, trzecia fala epidemii zaplanowana na luty 2021.
Alfred
miesiąc temu
Chory świat jeśli dzielimy na minuty życie człowieka. O czym wy piszecie. Obudźcie się chociaż na chwilę.
bDnfQPTf
Antigreed
miesiąc temu
Za wszystkie epidemie i największą liczbę zgonów na świecie a także za 90% homoseksualistów bo 10% to ludzie chorzy psychicznie odpowiedzialna jest nazistowska firma BAYER wystarczy połączyć fakty
Ewelka
miesiąc temu
No tak ale szczepionki są super i wogole nie maja nic z tym wspólnego szok 🤬
TR6
miesiąc temu
No chyba się popier....! dla gościa z WHO! Najwięcej ofiar jest dokonanych przez aborcję i to są miliony! Ale na pewno nie przez jakiś cov19. Nie normalni ludzie są w WHO ogólnie są to psychopaci.
Endriu
miesiąc temu
Po co dajecie takie artykuły i wkurzacie ludzi jesteście współwinni tej zbrodni na ludzkości kiedyś ktoś was rozliczy mam taką nadzieję że odpowiecie za to jesteście na usługach rządu a jak wam coś nie odpowiada to stosujecie cenzurę jesteście współwinni tej katastrofie a gdzie tzw demokracja i wolność słowa pisałem kilka komentarzy i co nie pasuje wam to nie wkurzajcie ludzi pseudo dziennikarze z Bożej łaski
Binka
miesiąc temu
Najlepsze są komentarze. Cieszy to że ludzie już nie wierzą w te ściemy medialne
Gbm
miesiąc temu
Zazwyczaj ciala zmarłych dzieci podczas porodu nie są dawane rodzicom. C z nimi robią ? Napewno nie robią im pogrzebu. Wykorzystują te dzieci do badań, do produkcji szczepionek i różnych innych strasznych rzeczy. Następna sprawa , to skąd wiadomo , czy rzeczywiście te dzieci urodziły się martwe ? Przecierz nie oddają zwłok.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić