Aniela Siwek| 

Zabiła ciężarną. Szok, co zrobiła potem. W USA szykuje się egzekucja

347

Lisa Montgomery będzie pierwszą od 67 lat kobietą, która zostanie stracona w USA. W 2004 roku zamordowała ciężarną Bobbie Jo Stinnett, a następnie wycięła dziecko z jej brzucha. Dziewczynka cudem przeżyła.

Zabiła ciężarną. Szok, co zrobiła potem. W USA szykuje się egzekucja
Lisa Montgomery jest pierwszą od 67 lat kobietą skazaną na śmierć. (Getty Images)

Lisa Montgomery zabiła 23-letnią Bobbie Jo Stinnett w grudniu 2004 roku. Stinnett była w ósmym miesiącu ciąży, kiedy Lisa zwabiła ją do swojego domu. Następnie ją udusiła i nożem kuchennym wycięła dziecko z jej brzucha. To była pierwsza ciąża Stinnett.

Lekarz zeznający podczas procesu powiedział, że Bobbie, prawdopodobnie nadal żyła, kiedy Lisa zaczęła usuwać dziecko. Dziewczynka o imieniu Victoria Jo cudem przeżyła. Po zabójstwie Lisa udawała, że niemowlę należy do niej.

Lisa została zatrzymana przez policję po tym, jak wróciła do rodzinnego Melvern w Kansas. Tam pokazała dziewczynkę swoim najbliższym, udając jej matkę. Victoria Jo została uratowana, a następnie przekazana ojcu. 

Zobacz także: Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Proces rozpoczął się w 2007 roku. Wystarczyły zaledwie cztery godziny obrad przysięgłych, aby uznać Montgomery winną zabójstwa. Kategorycznie odrzucono jej tłumaczenia o chorobie psychicznej, zwidach i urojonej ciąży. 

W piątek Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że Lisa Montgomery zostanie uśmiercona 8 grudnia bieżącego roku. Śmiertelny zastrzyk zostanie podany w więzieniu federalnym w Terre Haute w stanie Indiana. To pierwsza egzekucja kobiety od 1953 roku, kiedy Bonnie Heady została stracona w komorze gazowej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić