o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Zabiła ciężarną. Szok, co zrobiła potem. W USA szykuje się egzekucja

179
Podziel się

Lisa Montgomery będzie pierwszą od 67 lat kobietą, która zostanie stracona w USA. W 2004 roku zamordowała ciężarną Bobbie Jo Stinnett, a następnie wycięła dziecko z jej brzucha. Dziewczynka cudem przeżyła.

Zabiła ciężarną. Szok, co zrobiła potem. W USA szykuje się egzekucja
Lisa Montgomery jest pierwszą od 67 lat kobietą skazaną na śmierć. (Getty Images)
bDgAYNoB

Lisa Montgomery zabiła 23-letnią Bobbie Jo Stinnett w grudniu 2004 roku. Stinnett była w ósmym miesiącu ciąży, kiedy Lisa zwabiła ją do swojego domu. Następnie ją udusiła i nożem kuchennym wycięła dziecko z jej brzucha. To była pierwsza ciąża Stinnett.

Lekarz zeznający podczas procesu powiedział, że Bobbie, prawdopodobnie nadal żyła, kiedy Lisa zaczęła usuwać dziecko. Dziewczynka o imieniu Victoria Jo cudem przeżyła. Po zabójstwie Lisa udawała, że niemowlę należy do niej.

bDgAYNoD

Lisa została zatrzymana przez policję po tym, jak wróciła do rodzinnego Melvern w Kansas. Tam pokazała dziewczynkę swoim najbliższym, udając jej matkę. Victoria Jo została uratowana, a następnie przekazana ojcu. 

Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Proces rozpoczął się w 2007 roku. Wystarczyły zaledwie cztery godziny obrad przysięgłych, aby uznać Montgomery winną zabójstwa. Kategorycznie odrzucono jej tłumaczenia o chorobie psychicznej, zwidach i urojonej ciąży. 

bDgAYNoJ

W piątek Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że Lisa Montgomery zostanie uśmiercona 8 grudnia bieżącego roku. Śmiertelny zastrzyk zostanie podany w więzieniu federalnym w Terre Haute w stanie Indiana. To pierwsza egzekucja kobiety od 1953 roku, kiedy Bonnie Heady została stracona w komorze gazowej.

bDgAYNpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(179)
kjkjhkjh
2 tyg. temu
chciałbym zauważyć że gdyby kara śmierci była zasądzana i wykonywana szybko, Tomasz Komenda już by nie żył
Tomasz
1 tyg. temu
Największą głupotą w Europie głównie dzięki wpływom kościoła na polityków było zniesienie kary śmierci. Najlepszym przykładem jest pan Brejvik który po zamordowaniu 80 dzieci wypoczywa w luksusach...a powinien wisieć. Kto wie,,gdyby wiedział że czeka go stryczek może ci ludzie by żyli.
przeciwnik KS
2 tyg. temu
A ja jestem przeciwnikiem kary śmierci, bo śmierć to za mało. Jak jest zdrowa dlaczego jej organów (na żywca, świeżych) nie można przeznaczyć dla potrzebujących? Może w ten sposób odkupi się w raju za swoje czyny. Można również skierować do kopalni uranu. Do usuwania skażenia w ośrodkach atomowych. Takie załatwienie sprawy to czysta niegospodarność. I ktoś za to powinien beknąć.
bDgAYNpf
Grisha Rybnik
1 tyg. temu
Moim zdaniem kara śmierci jest i tak zbyt delikatna...Czy skazani okazywali jakąkolwiek delikatność wobec ofiar??
Apokalipsa
1 tyg. temu
Moje dzieciństwo było przedsionkiem piekła i nędzy tu na ziem! Ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby zrobić komuś krzywdę! Tak jest do dziś. Te bajki o chorobach psychicznych są wygodne dla morderców bez sumienia! Dla naiwnej ławy przysięgłej, która ewentualnie w to uwierzy! To nie było morderstwo w samoobronie! To było zaplanowane! Bezwzględne i szatańskie! - Czego jeszcze by dokonała, żeby mogła...?!!!!
Najnowsze komentarze (179)
terra 65
7 dni temu
Nie istnieje kara śmierci.Każdy kiedyś umrze-taki banał...Jest tylko wyznaczenie jej daty,wcześniejszej troszkę...Uważam,że właśnie kara dożywocia jest okrutniejsza od kary śmierci-egzystencja bez możliwości zmiany,bez nadziei,bez sensu..
Margaj
1 tyg. temu
smierc za smierc,zycie za zycie natychmiast
Hym
1 tyg. temu
Bez sensu, ta kobieta powinna być leczona a nie zabijana. W tym wypadku oko za oko jest bez sensu. Wyraźnie zależało jej na dziecku i straciła poczucie realności. Popełniła czyn straszny, ale według mnie to nie było świadome morderstwo.
alex
1 tyg. temu
Kara śmierci nie jest karą. Jest eliminacją przeprowadzaną w sposób humanitarny. Sposób w jaki się umiera jest karą.
krak
1 tyg. temu
do "lojpop" ostatnią karę śmierci wykonano w Krakowie 21. 04. 1988 roku.
Aga
1 tyg. temu
A Aileen Wuornos to co? Zapomnieli?
miki
1 tyg. temu
W USA bylo wiecej takich przypadkow,wiec zabila ona wiecej kobiet.
pm1
1 tyg. temu
Tak i nie za karą śmierci.Tak bo czasem zbrodnie są tak okrutne że, można mieć wątpliwości czy zbrodniarz jest lub był w ogóle człowiekiem i jest faktycznie zagrożeniem. Zasadniczo powinno być życie za życie ale świadome zabójstwa a nie przypadkowe czy wypadkowe choć na logikę też śmierć za śmierć z małymi wyjątkami. Nie bo to też w istocie jest zabójstwo. Człowiek jest też omylny.
bDgAYNoX
pm1
1 tyg. temu
to fakt ale tych którzy byli niewinni i nie przeżyli jest w dziejach "wymiaru sprawiedliwości" całkiem sporo
mkk
1 tyg. temu
I dlatego amerykański system prawny jest chory. W Polsce nawet gdyby nie została uznana za winną bo była niepoczytalna trafiłaby do psychiatryka do końca życia. Przy czym stwierdzali by to biegli a nie 12 ludzi, która nie zna się ani na prawie ani na psychiatrii. Tam się jest albo winnym i kara śmierci albo niewinnym bo niepoczytalnym i wyjście na wolność. A ma to stwierdzić 12 ludzi, która myśli tylko o tym by wrócić do rodziny i żeby proces szybko się skończył.
Tomi
1 tyg. temu
Czytałem książkę o tej zbrodni.Pomimo takiej tragedii, mega wciągająca.
Mr. ??
1 tyg. temu
Richarda Roszkowskiego bronił przed karą śmierci B. Komorowski a tej kobiety nie broni Andrzej Duda, Bronisław Komorowski, Lech Kaczyński czy Aleksander Kwaśniewski zawsze mogli by wciskać że Lisa Montgomery ma Polskie a raczej Polińskie korzenie a w Polin nie ma kary śmierci
~MO
1 tyg. temu
Gdyby zostawiła dziecko w brzuchu matki, umarłoby. To okoliczność łagodząca, że je uratowała. Zamienić karę śmierci na dożywocie!
Piotrek
1 tyg. temu
Ciekawe czy ktoś z was mógłby posadzić na krześle elektrycznym młodą kobietę, albo zrobić zastrzyk z trucizną? Skoro nie, to dlaczego nie zniosą kary śmierci w USA?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić