Za noc zapłacisz tyle, co w dobrym hotelu. Izba wytrzeźwień w Sosnowcu podnosi stawki

24

Szokujące stawki w izbie wytrzeźwień w Sosnowcu. Po podniesieniu opłat, noc w placówce kosztować będzie tyle, co w dobrym hotelu. Urzędnicy tłumaczą, że ceny idą w górę, bo rosną koszty utrzymania izby wytrzeźwień. Ile od teraz kosztować będzie trzeźwienie w takim miejscu?

Za noc zapłacisz tyle, co w dobrym hotelu. Izba wytrzeźwień w Sosnowcu podnosi stawki
Na izbie wytrzeźwień można przebywać maksymalnie 24 godziny (zdj. ilustracyjne) (PAP, Darek Delmanowicz)

Izba wytrzeźwień w Sosnowcu podnosi stawki. Od stycznia za pobyt w placówce przy ulicy Piotrkowskiej 23 trzeba będzie zapłacić spore pieniądze. Kwoty za noc wynosić będą niemal tyle, co w dobrym hotelu.

Projekt uchwały na temat podniesienia stawek został przegłosowany przez radnych Sosnowca w środę 28 września. Pomysłodawcy tłumaczą go tym, że rosną koszty zakupu energii.

Sosnowiec. Podwyżki stawek nawet na izbie wytrzeźwień. Będzie znacznie drożej

Do tej pory za pobyt na izbie wytrzeźwień w Sosnowcu trzeba było zapłacić 280 zł. Od nowego roku opłata ta wyniesie 330 zł.

Warto zaznaczyć, że nie jest to cena wyłącznie za nocleg. To także koszt opieki, jaką nad nietrzeźwą osobą sprawują pracownicy placówki. Mają oni przeszkolenie i są w stanie w razie potrzeby udzielić pomocy medycznej.

Wyższe ceny mają w założeniu wyrównać dochody i wydatki izby wytrzeźwień. Pod koniec 2021 roku przychody netto placówki w Sosnowcu wynosiły 2 325 517 zł. Koszty działalności były wyższe, bo wyniosły 2 816 277 zł.

Izba wytrzeźwień w Sosnowcu. Trafiają tam mieszkańcy okolicznych miejscowości

Do izby wytrzeźwień w Sosnowcu trafiają nie tylko mieszkańcy miasta. Przewożone są tam osoby także z Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Wojkowic, a także z Mysłowic i Zawiercia.

Ustawa wskazuje, że na izbę wytrzeźwień trafić mogą osoby nietrzeźwe, które swoim zachowaniem zakłócają porządek i spokój w miejscu publicznym lub zakładzie pracy. Przewozi się tam także osoby, które zagrażają życiu i zdrowiu swojemu lub innych. Niektóre izby wytrzeźwień mogą prowadzić także noclegownię dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Osoby na izbie wytrzeźwień znajdują się tam aż do momentu wytrzeźwienia. Nie mogą przebywać tam jednak dłużej niż przez 24 godziny.

Obejrzyj także: Huśtał się na świątecznej iluminacji w środku miasta. Kuriozalne nagranie z Legnicy

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić