aktualizacja 

Złodziej miał głupi pomysł. Wpadł przez internet

7

49-letni mężczyzna ukradł portfel z samochodu zaparkowanego przy ulicy Skośnej. Zabrał pieniądze, a później... zamieścił ogłoszenie na portalu społecznościowym, że chce oddać znalezione dokumenty. W umówionym miejscu przekazania został zatrzymany. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodziej miał głupi pomysł. Wpadł przez internet
"Uczciwy" złodziej w Tarnowskich Górach. Oddał portfel bez pieniędzy (Policja)

Sprawa wydarzyła się w poprzedni weekend. Jeden z mężczyzn z powiatu lublinieckiego (woj. śląskie) złożył zawiadomienie na policję o kradzieży portfela z gotówką w kwocie 820 złotych.

Jak do tego doszło? Zostawił portfel w zaparkowanym samochodzie na parkingu w Tarnowskich Górach przy ulicy Skośnej. Gdy przyjechał w niedzielę po samochód, zorientował się, że w samochodzie brakuje portfela z pieniędzmi.

Policjanci pracujący nad tą sprawą zdążyli przejrzeć zapis z monitoringu i ujawnili, że osoba, która dokonała kradzieży, sprawdzała wszystkie zaparkowane samochody czy są otwarte. Na filmie widać jak mężczyzna otwiera drzwi auta i z wnętrza zabiera portfel. Oprócz portfela złodziej, ukradł bilon w kwocie 20 zł, który był w schowku.

Już na drugi dzień na portalu społecznościowym pojawiło się ogłoszenie, że portfel z dokumentami jest odnaleziony. Pokrzywdzony umówił się ze "znalazcą" w parku miejskim w Tarnowskich Górach.

Gdy doszło do przekazania, wywiadowcy zatrzymali złodzieja, który odpowiadał mężczyźnie z nagrania. Sprawcy po wytrzeźwieniu kryminalni przedstawili zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pełne ręce roboty policji

Przypadek "uczciwego" złodzieja to nie jedyna sytuacja, z którą musieli radzić sobie mundurowi z Tarnowskich Gór. W godzinach nocnych kierujący BMW nie dostosował prędkości do aktualnie panujących warunków, dlatego uderzył w drzewo. Policjanci na miejscu zastali pusty samochód. W wyniku poczynionych ustaleń mundurowi ustalili kierującego i dwóch pasażerów. Powodem oddalenia się osób z miejsca zdarzenia był stan nietrzeźwości 22-letniego kierującego.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić