aktualizacja 

Zaatakował nożem biskupa. Szokujące informacje o napastniku

55

Biskup Marie Emmanuel odprawiał mszę w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Wakeley w Australii, kiedy rzucił się na niego mężczyzna z nożem. Msza święta transmitowana była na żywo w serwisie YouTube. Okazało się, że napastnik ma zaledwie 15 lat i jest dobrze znany policji. Nastolatek trafił już do aresztu.

Zaatakował nożem biskupa. Szokujące informacje o napastniku
Zaatakował nożem biskupa. Szokujące informacje o napastniku (YouTube)

Nastolatek został aresztowany w związku z niedzielnym atakiem nożem na biskupa w kościele w Sydney. Jak się okazuje, 15-latek jest doskonale znany policji, bowiem zaledwie trzy miesiące temu stanął przed sądem za przestępstwo z użyciem noża.

Telewizja ABC News poznała tożsamość 15-letniego chłopca, ale zdecydowała się nie publikować jego nazwiska. ABC ujawniła, że w listopadzie ubiegłego roku został oskarżony o szereg przestępstw, w tym posiadanie noża na stacji kolejowej w Sydney.

Został wówczas oskarżony o posiadanie broni z zamiarem popełnienia przestępstwa, prześladowanie i/lub zastraszanie oraz lekkomyślne niszczenie lub uszkodzenie mienia. Nastolatek od stycznia, po wpłaceniu kaucji, przebywał na wolności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dlaczego Rosja chce zaatakować Kazachstan? "Potrzebuje paliwa"

Tym razem nastolatek został aresztowany na miejscu ataku na duchownego po tym, jak był przytrzymywany przez członków Kościoła. Trafił potem do szpitala z powodu obrażeń palców.

Australijska policja przekazała, że atak nożownika uznano za akt terroru. Komisarz policji Karen Webb oceniła, że działania sprawcy wypełniły znamiona "ekstremizmu motywowanego religijnie". 15-latek, jak wynika z obecnego etapu śledztwa, działał sam.

Atak na biskupa w Kościele

Przypomnijmy, że biskup Marie Emmanuel odprawiał nabożeństwo w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza, które było również transmitowane online. Emmanuel w trakcie mszy został zaatakowany nożem na ołtarzu. W ataku rannych zostało także kilka innych osób.

Ranne osoby odniosły obrażenia niezagrażające życiu i są pod opieką ratowników medycznych NSW Ambulance - podkreślała policja.

W ostatnich latach brutalne ataki publiczne były w Australii stosunkowo rzadkie. W 2023 r. wprowadzono nowe przepisy mające na celu zwalczanie przestępczości z użyciem noża.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić